Jedným z prvých autíčok, ktoré v roku 1968 začali v Hot Wheels vyrábať, je aj drobný model vtedy aktuálnej generácie Chevrolet Camaro. Séria prvých 16 autíčok mala na kolieskach červenú linku. Drobný čierno-biely model, ktorý má ledva 8 centimetrov, má dnes 4x väčšiu hodnotu ako základný model skutočného športového kupé v USA. Šialené, však?

Akokoľvek je Chevrolet Camaro známe a mnohými obdivované, len veľmi výnimočne nájdete nejaké so 6-miestnou cenovkou v dolároch. Tento drobný, trochu ošarpaný "angličák" znalci ohodnotili na sumu 100 000 dolárov. Autíčko v hŕbe ostatných hračiek objavil Joel Magee a jeho raritu si potvrdil s expertom na produkty Hot Wheels. 

Čo je na tomto autíčku také hodnotné?

Ide totiž o jeden z mnohých prototypov, ktorých úlohou bolo pomôcť objaviť nedokonalosti produkcie. Preto neboli pokryté klasickým lakom, (prvá séria šla von len v modrej farbe), ale špeciálnym povrchom podobným sklovine zubov. Nikdy však nemali opustiť fabriku. No zdá sa, že niekoľko sa ich do predaja omylom predsa len dostalo. 

"Vzniklo len niekoľko ďalších bielych prototypov Chevroletu Camaro 1968 so sklovinou a navyše všetko to boli tzv. US modely. Odhadujem, že popri kontrole kvality dizajnér Matelu spojil podvozok Hong-Kong a karosériu US modelu." Zberateľ tvrdí, že tento kúsok je jediný známy biely Chevy Camaro s bielou sklovinou skombinovaný z dvoch rôznych častí, ktorý sa kedy objavil na verejnosti. Na svoj vek je autíčko v skvelom stave a Joel sa ho veru predať absolútne nechystá.

zdroj: robbreport.com