Doterajšia stratégia značky Lexus s označovaním modelov dovoľuje vyvodiť isté závery.  Lexus používa písmeno R v modeloch RX a RC. V prípade prvého znamená Radiant, čiže žiarivý, a týka sa inovatívnej povahy modelu. Treba pripomenúť, že auto bolo prvým luxusným SUV v modernom slova zmysle. Písmeno X zasa japonská značka rezervuje pre všetky SUV a crossovery.  RC je skratkou slov Radical Coupé, čo znamená jednoducho radikálne kupé.

Spojenie RZ je však v abecede japonskej značky novinkou. O to väčšou, že Lexus doteraz v názve žiadneho modelu nepoužil písmeno Z. To znamená, že možno očakávať úplne nový model. Americké médiá naznačujú, že auto bude s najväčšou pravdepodobnosťou SUV. Takýto záver nie je prekvapujúci,  keďže táto kategória vozidiel je stále populárnejšia.

Reč čísel a písmen

Ľahšie na rozšifrovanie sa zdá byť označenie 450e. Spoločnosť Lexus od samého začiatku označuje hnacie jednotky vo svojich autách pomocou čísel.  Pôvodne čísla udávali objem motora – vyjadrený v litroch a vynásobený stovkou. To isté platí aj pre modely s atmosférickým nasávaním. Symbol LC 500 označuje auto s motorom s objemom päť litrov. Veci sa trocha komplikujú v prípade, že motor dostane dodatočné turbodúchadlo, alebo spolupracuje s elektrickým pohonom.  V takom prípade čísla označujú kapacitu, akú by mal motor s prirodzeným nasávaním s porovnateľným výkonom. Preto je Lexus NX s preplňovaným dvojlitrovým motorom s výkonom 238 koní označený 300. Model RX 450h má zasa hybridný pohon s výkonom 313 koní s motorom V6 3.5.

Pozornosť treba venovať aj dodatočnému označovaniu písmenami. Symbol „h“ v prípade japonskej značky označuje hybridný systém a písmeno „e“ je rezervované pre elektrické pohony. Výborným príkladom je model UX 300e, čiže prvé auto značky Lexus, ktoré je poháňané výlučne elektrinou. Elektrický crossover má výkon  204 k. Podľa uvedených príkladov si môžeme byť istí, že Lexus RZ 450e bude autom nabíjaným zo zásuvky s výkonom najmenej 300 k.

Nové modely Lexus a Toyota do roku 2025

Ďalší elektrický Lexus na obzore nie je žiadnym prekvapením. Prémiová japonská značka, ako aj s ňou spojená Toyota už predtým oznámili zvýšenie investícií do elektrifikovaných pohonov. To znamená nielen ďalšie hybridné automobily, ale aj investície do vodíkových palivových článkov a áut nabíjaných výlučne zo zásuvky. Do roku 2025 sa očakáva, že v ponuke spoločnosti Toyota a Lexus bude spolu 10 modelov, ktoré budú poháňať výlučne elektromotory. Predstavitelia Lexus predpokladajú, že do tejto doby budú všetky modely v ponuke značky dostupné s hnacou jednotkou, ktorá bude sčasti alebo úplne využívať elektrickú energiu.

zdroj: Lexus News