Elektromobily už nemusia byť len pomalé modely s nie príliš oslnivým dojazdom. Veľkou zmenou bolo uvedenie modelov od Tesly, napríklad Model S. Na podobnú vlnu chce nabehnúť aj značka Polestar, donedávna športový úpravca modelov Volvo.

Prvý model Polestar 1 ponúkne 441 kW (600 k) a 1 000 Nm.

Nový dizajnový znak Polestar bude takmer všade.

Polestar na začiatku potvrdil plány na prvé 3 modely, aktuálne odhalil takzvaný Polestar 1, teda úplne prvý kúsok. Dvojdverové kupé s dizajnom Grand Tourer má hybridný pohon, teda spaľovací motor kombinovaný s elektromotorom. Na výlučne elektrický režim dokáže prejsť 150 km, čo je v oblasti hybridov vysoká hodnota.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Maximálny systémový výkon má byť na úrovni 441 kW (600 k), krútiaci moment má dosahovať 1 000 Nm. Model síce na začiatku preberá architektúru zo značky Volvo, ale aj to len na 50 %. Napríklad zadné partie pripomínajú nové Volvo S90. Zaujímavosťou automobilu je pruženie od špičkovej firmy Öhlins s elektronickou reguláciou. Bližšie informácie o elektromotore alebo o spaľovacom motore zatiaľ značka nešpecifikovala. Pravdepodobne to však bude štvorvalec s dvojlitrovým objemom.

Zadná časť pripomína sedan Volvo S90.

Nový model majú začať vyrábať v továrni v Číne, kam značka investovala do výstavby továrne. Jej kompletizácia má byť hotová v priebehu budúceho roka. Polestar tiež plánuje zmeniť pohľad na kúpu nových automobilov. Zákazníci by si mali nové vozidlá objednávať len cez internet. Keďže zákazníci nebudú hneď ochotní prejsť hneď na tento systém, značka otvorí po celom svete sieť centier Polestar. Kúpa vozidiel bude tiež na základe 2- alebo 3-ročného predplatného, niečo na štýl operatívneho lízingu.

Interiér preberá tiež množstvo inšpirácii z dielne Volvo.

Novinku by mali začať predávať v priebehu roka 2019, po nej by mal prísť Polestar 2. Ten bude už výlučne elektromobilom (prvým zo skupiny Volvo Group) a bude konkurovať napríklad Tesle 3. Tretím v poradí bude SUV Polestar 3. A čo hovoríte na dizajn novinky vy? Páči sa vám? Nám veľmi.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov