V novinke neminiete odbočku ani so zapnutou hudbou

Android Auto ani CarPlay nie sú dokonalé. Google však prišiel s aktualizáciou, ktorá by mala odstrániť niektoré nedostatky a nepokúšať trpezlivosť vodiča. Najzásadnejšia zmena prišla pre Google Maps. Po aktualizácii je jedno, kde sa v systéme Android Auto nachádzate. Informácia o trase je vždy v dolnej časti obrazovky. Nejednému používateľovi tohto systému sa totiž stalo, že pri vyberaní hudby zo zoznamu skladieb stratil prehľad o trase a minul odbočku. Nová aktualizácia by mala tento problém odstrániť. 

Informácia o vašej trase v dolnej časti obrazovky je ľahko čitateľná a veľmi užitočná. Zároveň aj zvyšuje bezpečnosť nakoľko nenúti vodičov toľko ťukať do obrazovky a prepínať medzi mapou a napríklad hudbou. Ťuknutím na spodok displeja sa opäť dostanete do Google Maps. Mapy dostali aj nový font, ktorý by mal byť pre používateľov čitateľnejší za jazdy. 

Pridávanie dodatočných cieľov trasy by malo byť taktiež jednoduchšie, a to vďaka Google Assistant. Ten spustíte slovami: „Hey Google“ a následne mu zadáte príkaz. 

Domovská stránka dostala nový dizajn

Zmenami prešla aj domovská stránka Android Auto, ktorá pripomína tablet. Nájdete tam všetky aplikácie na jednom mieste. Problém by mohol nastať, ak máte príliš veľa appiek kompatibilných s Android Auto. Obrazovka by totiž mohla byť preplnená a horšie sa na nej orientovať.

Opomenúc tento potenciálny problém, aktualizácia Android Auto priniesla hlavne výhody. Používanie Android Auto sa tiež stalo o niečo bezpečnejšie vďaka neustálej prítomnosti zobrazenia trasy a možnosti nahradiť takmer každé „ťuknutie“ hlasovým príkazom.