Pod kapotou čakajme benzínový aj dieselový motor s objemom 1,6 litra. Benzín príde s výkonom 88 kW (120 koní) a 156 Nm. Naftová verzia DDiS má rovnaký výkon, avšak väčší krútiaci moment 320 Nm. Skvelá správa je, že oba varianty môžete kúpiť aj s pohonom všetkých kolies, funckia, ktorá sa postupne pri viacerých crossoveroch z ponuky vytráca. Benzínový štvorvalec je k dispozícii s 5-stupňovým manuálom. Pokiaľ chcete 6 rýchlostí, musíte siahnuť po nafte alebo automate, ktorý bude dostupný od leta.

Nové Suzuki Vitara príde len s 1,6 litrovými motormi.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov
Vitara prichádza v dvoch verziách. V mestskom vyhotovení Urban, ktoré dizajnéri skrášlili chrómovanými prvkami, bočnými lištami a strešným spojlerom. Drsnejšia off-road verzia s názvom Rugged využíva systém ALLGRIP so štyrmi režimami jazdy.

Menšie než SX-4 Cross

Vonkajšie rozmery novej Vitary sú menšie než má typ SX-4 Cross. Na dĺžku má 4 175 mm, na šírku 1 775 mm, výšku 1 610 mm. Rázvor má hodnotu 2 500 mm. Novinka prichádza v dvoch verziách. V mestskom vyhotovení Urban, ktoré dizajnéri skrášlili chrómovanými prvkami, bočnými lištami a strešným spojlerom. Drsnejšia off-road verzia s názvom Rugged využíva systém ALLGRIP so štyrmi režimami jazdy. So svetlou výškou 185 mm a nájazdovými uhlami vpredu 18,2°, vzadu 28,2° sa radí medzi typické mestské crossovery. Na 17“ diskoch nájdeme pneumatiky s rozmermi 215/55 R17. Veľmi príjemne však prekvapí pohotovostná hmotnosť, ktorá začína už na hodnote 1 075 kg.

Vitara je so svetlou výškou 185 mm mestským crossoverom. Ľahkého terénu sa však nezľakne.

Suzuki Vitara

V interiéri nájdeme 7 palcový dotykový displej a analógové hodinky.

Suzuki Vitara prišlo aj s novými aktívnymi prvkami bezpečnosti. Inžinier pridali automatické brzdenie (Radar break support), podporu klesania (Hill Descent Control) a adaptívny tempomat. Pohľad do interiéru prezradí dotykové rozhranie so 7-palcovým monitorom a analógové hodinky. Suzuki umožňuje vytvorenie interiéru podľa vlastných preferencií. Na výber je až 14 farebných kombinácií. Ostrihomský závod Magyar Suzuki MSC plánuje tento rok dodať 70-tisíc kusov Vitary do viac ako 70 krajín sveta. Ceny novej Vitary na Slovensku začínajú na 14 200 €. Mnohí budú nie len jej cenu porovnávať s ukončeným typom SX4. Vitara je však v každom smere modernejšie a hodnotnejšie auto, kompletne navhnuté a vyvinuté v rámci značky Suzuki.

Zdroj: suzuki.sk