Suzuki Swift

Zozadu Swift pripomína svojho väčšieho súrodenca Baleno

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

Tvarovo vychádza Suzuki Swift zo súčasnej generácie a nasleduje dizajnové smerovanie značky. Istým prekvapením sú hádam iba kľučky zadných dverí ukryté v C-stĺpikoch. Zadné partie výrazne pripomínajú Suzuki Baleno.

Na japonskom trhu budú k dispozícii tri pohonné jednotky. Prvou je atmosférický radový 4-valec objemu 1,2 litra s výkonom 67 kW (91 k) a maximálnym krútiacim momentom 118 Nm. Motor bude kombinovaný buď s manuálnou 5-stupňovou prevodovkou alebo s prevodovkou CVT. V ponuke bude aj ako predokolka aj ako štvorkolka.

Druhou možnosťou v ponuke je hybrid, alebo ak chcete takzvaný "mild hybrid". V tejto verzii doplní spomínanú benzínovú 1,2-ku ešte malý elektromotor s výkonom 2,3 kW (3,1 k) a krútiacim momentom 50 Nm. Elektromotor v tomto prípade slúži ako podpora benzínovému motoru a auto nedokáže jazdiť čisto na elektrický pohon. Hybrid má prevodovkou CVT a bude k dispozícii aj s pohonom 4x4.

Poslednou alternatívou pre Japonsko je model s označením RSt, ktorý dostane 1,0 litrový turbom prepĺňaný 4-valec s výkonom 75 kW (102 koní). Turbomotor poskytne krútiaci moment až 150 Nm. Tento model bude k dispozícii výhradne s pohonom predných kolies a 6-stupňovou manuálnou prevodovkou.

Suzuki Swift

Prekvapia skryté kľučky zadných dverí

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

Nuž, uvidíme, ktoré z týchto verzií sa dostanú aj na náš trh. Podľa skorších správ je však zrejmé, že vrcholom ponuky zostane aj naďalej Swift Sport. Ten sa v ešte stále aktuálnej verzii veľmi vydaril a ponúkol zábavu aj praktické využitie v meste. Navyše korunované výbornou spotrebou. Už teraz však vieme, že nová generácie príde o atmosférický motor objemu 1,6 litra, ktorý nahradí prepĺňaný 4-valec 1,4 BoosterJet, známy aj z Vitary. Vo Swifte Sport byť mal byť vyladený na 103 kW (140 k) a 220 Nm. Na trh však príde až v roku 2018. Swift prinesie okrem nových motorov aj nové bezpečnostné systémy ako adaptívny tempomat, automatické prepínanie diaľkových svetiel, alebo systém, ktorý zmierni následky kolízie.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

Zdroj: carscoops