Lamborghini vkladá do SUV Urus nádeje na zdvojnásobenie ročného predaja celej značky.

Vitaj, Urus!

SUV sú mimoriadne obľúbené a vie to aj automobilka zo Sant Agaty. Nechcú si nechať pretiecť peniaze pomedzi prsty a chcú si ukrojiť na koláči veľkých „imagemakerov“. Kvôli tomu za 18 mesiacov zdvojnásobili výrobnú plochu z 80 000 na 160 000 metrov štvorcových. Rekordný bol minulý rok aj z hľadiska tržieb značky.

Lamborghini Urus

Tretí zástupca Lamborghini s optimistickými plánmi

Urus bude tretí typ Lamborghini po Aventadore a Huracáne. Má v pláne zdvojnásobiť počet vyrobených áut na 7 000 kusov ročne. Vkladajú doň veľké nádeje! Pripravili mu samostatnú výrobnú linku a taktiež testovaciu trať, na ktorej je „k dispozícii“ 13 rozličných povrchov. Ideálne prostredie pre SUV. Nástupca LM002 musí byť schopný aj v teréne, inak by na predka odkazovať nemohli. Uvidíme, koľko majiteľov „za vodou“ pôjde s Urusom do čo i len mierneho terénu....

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Montážnu linku nazvali „Industry 4.0“ alebo Manifattura Lamborghini. Integruje najmodernejšie prvky výroby vozidiel a je vysoko automatizovaná. Výrobný proces ctí 4 základné princípy: remeselné zručnosti, kompetencie a špecializácia, výrobný proces, ergonómia a bezpečnosť pri práci.

Historicky druhé SUV značky debutuje 4. decembra 2017. Na prekonanie rekordov Nürburgringu v segmente rýchlych SUV použije 4,0 V8 twin-turbo z dielne VAG. Samozrejme, po zásahu talianskych ladičov.

Zdroj: carscoops