Vodič má predvídať. Ale napadlo niekomu aj to, že existujú nepredvídateľné veci a konania ostatných? 

Mnoho vodičov mi dá za pravdu. Chodci sa nevedia správať. A viete, kde to je to momentálne najhoršie na Slovensku? Kde chodia chodci cez cestu ako húsky po dvore? Z môjho pohľadu je to určite prechod pre chodcov medzi Kamenným námestím a Námestím SNP v Bratislave. „Pešiaci“ si tam doslova a do písmena myslia, že každý jeden z nich má prednosť, každý jeden z nich je nesmrteľný a môže ísť cez prechod v metrových rozstupoch. A vodiči potom stoja v 100-metrových kolónach. Celé zle... Som si istý, že takých miest je na Slovensku oveľa viac.
 

Teraz sa dostávame k podstate animácie, ktorú by mal vidieť ozaj každý, a je jedno, či je to vodič, alebo nevodič. Priam dokonalo znázorňujú, čo sa odohráva v hlave zamilovaného páru, čiže chodcov, v hlave vodiča prichádzajúceho vozidla a vodiča taxikára, ktorý ide oproti.

Nemyslíš??? Zaplatíš!!!

Ľudia, chodci, či vodiči žijú pod obrovským tlakom. Z každej strany sa na nich každý deň valia povinnosti, stres, a pritom zabúdajú na banálne veci, ktoré nám vštepovali do hlavy od mala doma, v škôlke, škole... Pozrite sa vždy doľava, doprava a naspäť doľava. Stotiny sekundy zachraňujú život...

Video: ty to zvladnes.cz