Technologická špička s nedostatkami výrobného procesu

Produkčné peklo, o ktorom hovoril prvýkrát Elon Musk, zdá sa pokračuje. Tesla má na „sklade“ hromadu nedokončených objednávok a zákazníci prestávajú mať trpezlivosť čakať na nový elektromobil. Zdá sa, že sa zhon odzrkadľuje aj na kvalite výroby, resp. výstupnej kontrole. A pritom Tesla nie je žiadna low budget značka. Stelesňuje pokrok a technológie. Akosi však zabudli na poctivosť výroby.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov
Tento konkrétny kus sa automobilke z hľadiska kvality výroby a výstupnej kontroly nepodaril. Pritom nie je z lacného kraja...

Nechápem, ako auto so širokými škárami medzi panelmi karosérie, ktoré ani nelícujú, môže prejsť záverečnou kontrolou kvality. Mám skúsenosti z prvej ruky a viem, ako sa dnes dbá na lícovanie dielov aj pri typoch segmentu A. Toto by v zavedenej automobilke neprešlo. A ak by nejakou náhodou áno, určite by ho neposlali ako výstavný kus. Posúďte sami, fotky hovoria za všetko. 

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Fotky zverejnil Brian Gluckman, ktorý tvrdí, že v automotive má 15-ročné skúsenosti. Našiel chyby laku, nelícujúcich plastových časti a spomínaných panelov a nedokončené lakovanie. Nepotrebujeme profesionála, aby sme z priložených fotiek usúdili, že toto nie je TOP spracovanie.

Nevieme, či ide o jeden z prvých produkčných kusov, pravdepodobne áno. Pre objektivitu, podľa Carscoops noví majitelia Modelu 3 tvrdia, že kvalita sa postupne zlepšuje, avšak ešte stále nachádzajú chyby laku a nelícovanie dielov...

Zdroj a foto: Brian Gluckman, CarScoops