Steve Wozniak bol vraj donedávna veľkým fanúšikom značky Tesla. Niet sa teda čomu čudovať, ak vlastní 2 Tesly Model S. Postupne však prešiel zo strany fanúšikov na stranu nie príliš spokojných zákazníkov. Údajne za to môžu vyhlásenia Elona Muska.

Elon Musk svojimi vyhláseniami, nezakladajúcimi sa na úplne pravde, môže Tesle viac škodiť.

Tesla za krátky čas dokázala predbehnúť takmer celý svet v elektromobilite, netreba to však vo všetkom preháňať.

Ten vyhlásil, že jeho automobily budú schopné samostatnej jazdy po celej krajine (USA) už na konci roka 2016. Neskôr toto vyhlásenie zmenil na rok 2017, potom 2018. Predstavenie takéhoto systému doteraz neprebehlo a podľa slov Muska ani tak skoro neprebehne. Na základe týchto vyhlásení Wozniak síce vraví, že neverí už ničomu, čo vyhlási Musk o Tesle, ale svoje automobily má stále rád.

Sám Wozniak je veľkým fanúšikom elektromobility, na Tesle však prekvapivo jazdí skôr dlhšie trasy, aby využil nabíjačky Supercharger. Tiež nie je príliš ohromený z poloautonómnej jazdy, ktorú Tesly ponúkajú. So samotnými vozidlami však očividne problém nemal, a tak celej Tesle škodí len fakt, že Elon Musk príliš rýchlo predstavuje novinky, ktoré nemá ešte otestované. Je to na škodu, alebo práve týmto spôsobom rastie Tesla v zmysle, že aj negatívna reklama je reklama?

Zdroj foto: Tesla

Steve Wozniak síce už vyhláseniam Tesly neverí, svoje autá má však stále rád.