T-Roc v sérii dostane plný počet dverí.

Samotná značka VW chce mať v každom segmente aspoň jedného zástupcu. To znamená, že počet SUV bude rásť. Britský AutoExpress tvrdí, že v najbližších rokoch do výroby pôjde spomínaný koncept. Jeho základ bude tvoriť taktiež platforma MQB, no vozidlo dostane zvýšený podvozok. V podstate by sme mohli povedať, že pôjde o zvýšené Polo. Koncern však plánuje podobný krok aj v prípade iných svojich značiek. A teda malé SUV môže očakávať Seat alebo Škoda. Žeby česká Škoda svojim zákazníkom čoskoro ponúkala SUV Fabiu?

Novinky majú zaujať najmä klientelu v Južnej Amerike, v Číne alebo v Európe. VW vytvorí konkurenciu pre Nissan Juke, Mazdu CX-3 alebo Hondu HR-V. Žiadne extra terénne vlastnosti však nečakajte. Novinky prídu pravdepodobne len s pohonom prednej nápravy. Keďže však výrobca chce mať zástupcov v každom segmente, časom taktiež určite príde aj Golf SUV.

Od výroby sme vzdialený možno ešte niekoľko rokov. Už teraz je však jasné, že SUV veľkosti Pola, Fabie alebo Ibizy príde. Žiadne terénne vlastnosti však mať asi nebude.

Novinka príde na rad po obnove väčších súrodencov.

Nie je však dôvod odkladať si peniaze na SUV Fabiu. Všetko má svoj čas. Aktuálne sa môžeme tešiť na príchod nového Tiguanu, ktorý by výrobca mohol ukázať ešte tento rok. Podľa dostupných informácií by tento typ mal dostať hneď tri verzie. V budúcom roku spoznáme novú generáciu VW Touareg, ktorý aj naďalej ostane kráľom značky v tejto oblasti. Až po týchto udalostiach príde rad na sériovú verziu VW T-Roc.

Koncern však zvažuje SUV cestu ešte nižšie. V hre ostáva aj Taigun. SUV postavené na základoch VW up! Síce automobilka ukázala už v roku 2012, ani teraz však ešte nie je rozhodnutá, či ho pošle do výroby. Jednoducho si nie je dostatočne istá, či by ľudia mali záujem aj o tak malé SUV.

Zdroj: autoexpress.co.uk

Prečítajte si aj: Mitsubishi priniesie do Ženevy nové hybridné SUV