Poznáte chalanov z Ringbrothers? Pravdepodobne ste o nich nepočuli, avšak v USA majú na svedomí prerábky skutočných strojov minulosti. Diela predstavujú na akcii SEMA. Na tohtoročnú doviezli toto „pracovné“ auto. Pickup Ford F-100 z roku 1954 prekopali a nazvali ho Clem 101. Dovolím si tvrdiť, že ide o majstrovské dielo. Navyše, do oldtimeru vopchali päťlitrový osemvalec!

Clem 101 zaujme výnimočnosťou. V našich končinách USA pickupy nepoznáme.

Pickup so 415 koňmi!

Tu nejde len o obyčajný tuning alebo prerábku. Ringbrothers kompletne prerobili kabínu podľa starého receptu. Rázvor kolies predĺžili o 17 cm a upravený pomocný rám použili z typicky amerického Fordu Crown Victoria. Rozšírené blatníky skrývajú 5,0 V8 „Coyote“ s 309 kW (415 koní) spolu so 4-stupňovým automatom. Celkom slušné na pick-up, pôvodom z roku 1954. Obklad „korby“ je ručne vyrobené zo špičkového dreva. HRE disky tvoria čerešničku na torte, vpredu sú 19 a vzadu 20-palcové varianty. Rozgúľaný Ford F-100 spomaľujú 6-piestikové Baer brzdy. Nechýba poriadny Kicker audiosystém pre kvalitnú rockovú hudbu a klimatizácia.

Je to úplne iný projekt, na ktorý sme v Európe zvyknutí. Nie všetko, čo je z Ameriky, je dobré... toto však stojí za to. V našich končinách zaujme "neopozeranosťou". Nepoznáme staré USA pickupy. Preto sa pokochajme kvalitnými fotkami profi úpravy.

Zdroj a foto: carscoops

MUSCLE CAR VS. PONY CAR. AKÝ JE ROZDIEL MEDZI SVALOVCOM A PONÍKOM?

MUSCLE CAR VS. PONY CAR. AKÝ JE ROZDIEL ...

Zvykli ste volať americké zadokolky s osemvalcom jednotne „muscle cars“? Pravdepodobne sme to všetci trochu doplietli. ...

02. 11. 2017
MONSTER DODGE CHALLENGER ROZDEĽUJE NA DVA TÁBORY. V KTOROM STE VY?

MONSTER DODGE CHALLENGER ROZDEĽUJE NA DVA ...

Fascinujú vás offroady? Nemám na mysli crossoveríky alebo SUV, ale skutočné autá do terénu. Áno, starú školu, ktorá ...

01. 11. 2017