Registrácia Prihlásenie

Veľká Cena SR a Blancpain GT

- Popis udalosti

Automobilové preteky Blancpain GT Series patria medzi špičku seriálov v celosvetovom meradle. V súčasnosti viažu tých najlepších jazdcov GT vozidiel tejto planéty.

Známy seriál FIA GT Series sa na konci augusta 2014 predstaví aj slovenským fanúšikom motoristického športu pod názvom Blancpain GT Series, ktorý bude súčasťou víkendu Veľkej ceny Slovenskej republiky pretekov cestných automobilov na okruhu počas víkendu 22. až 24. augusta 2014.

Ťahákom týchto podujatí bude bývalý jazdec F1 a olympijský víťaz Alex Zanardi, ktorý odjazdil v seriáli F1 až 41 veľkých cien a dvakrát vyhral titul Champ Car.  Pri nehode počas pretekov v roku 2001 prišiel o obe nohy, ale napriek tomu urobil odvážny a úspešný návrat do motoristického športu. 47-ročný Talian bude pretekať v Blancpain Sprint Series za volantom BMW Z4 GT3, ktorý bol špeciálne upravený pre jeho potreby. Vozidlo prevádzkuje tím ROAL Motorsport Roberto Ravaglia. Šprinty v Blancpain GT Series sú pre Alexa priam ako šité na mieru!


Najbližšie udalosti

Žiadne udalosti sa nenašli. Skúste zmeniť deň zobrazenia.

BLESKOVKY

Peugeot ukázal prvú skicu hypercaru, ktorý bude pretekať na 24h ...

Peugeot ohlásil svoj veľký návrat do vrcholového motoršportu v sérii WEC a teraz ukázal aj prvý návrh jeho hypercaru. Ten pripravuje v spolupráci s tímom Rebellion Racing na sezónu 2022. Postaví sa tak Toyote, Astonu Martin a Glickenhausu.

Jaguar F-Type prišiel o motor 3.0 V6

Modernizovaný Jaguar F-Type prišiel o šesťvalcový motor. Novinku bude poháňať štvorvalec 2.0 Turbo (221 kW/300 k), alebo motor 5.0 V8 naladený na 331 kW (450 k), prípadne až na 423 kW (575 k) vo verzii F-Type R. Tá zvládne disciplínu 0-100 km/h za 3,7 s a rozbehne sa na magických 300 km/h.

Opitý vodič jazdil na diaľnici v protismere. Nadýchal 2,06 promile

Polícii včera nahlásili vodiča jazdiaceho po diaľnici D2 v protismere. Vodiča jazdiaceho v Mercedese nakoniec zastavili až na hraničnom priechode Čunovo-Rajka. Tu sa zistilo, že ide o 28 ročného srbského občana podguráženého alkoholom. Nadýchal 2,06 promile.

128Kb | 64Kb Rádio, ktoré má gule!

POSLEDNÉ KOMENTÁRE