Nová Alfa Giulia vzbudila veľkú pozornosť. Prvý dôvod je, že to je predsa Alfa a „každý miluje Alfu“. Druhým dôvodom je, že Giulia je v portfóliu značky prelomovým typom. Alfu má vytiahnuť z krízy. Taliani nasadili na konkurenciu ťažký kaliber a po rokoch sa vracajú k pohonu zadných kolies. Celé auto vyvinuli v rekordnom čase 2,5 roka. Dizajn sa tiež väčšine pozdáva, takže základ na úspech by tu bol. Mohlo by z Giulie vzniknúť viac modelov? Podobne ako Fiat robí z variáciami na tému 500?

Všetky modely vychádzajú z dizajnu Giulii, a či sa vám už páčia alebo nie, sú minimálne zaujímavé. Určite však nejde o oficiálne návrhy z automobilky.

Po príchode Giulie by mali prísť aj ďalšie modely. Hovorí sa o SUV, ale ešte vôbec nič nie je isté. Poďme si teda čisto hypoteticky zapolemizovať, ako by mohla taká ponuka modelov Alfy vyzerať. Páni z LP Design sa rozhodli vytvoriť vlastnú „ideu“ budúcej ponuky Alfy. Všetky modely vychádzajú z dizajnu Giulie, a či sa vám už páčia alebo nie, sú minimálne zaujímavé. Určite však nejde o oficiálne návrhy z automobilky.


Prvým autom je Giuletta, kompaktný hatchback, ktorý poznáme z ponuky už dnes. Jeho dizajn kombinuje prvky Giulie a staršieho typu 147. Ďalšími modelmi sú Giulia Coupé a Cabrio. V oboch prípadoch odstránili zadný pár dverí. „Dizajnéri“ sa mohli v prípade Coupé pohrať viac so zadnou časťou strechy, takto vyzerá ako sedan s dvoma dvermi. Kabriolet je po vzhľadovej stránke veľmi vydarený. Je však málo pravdepodobné, že jednu z menej praktických verzii uvidíme aj v realite. Je totiž známe, že kľúčové predaje netvoria „nepraktické“ športové verzie. 


Ďalšia verzia by sa pokojne mohla dostať aj do predaja. Ide totiž o Shooting Brake. V preklade teda o športové kombi. Už pri prvom predstavení Giulie som premýšľal nad tým, či a kedy sa objaví kombi verzia. Taliani jednoducho pekné kombi robiť vedia. Po dizajnovej stránke bola veľmi vydarená už kombi verzia typu 159. „Dizajnéri“ z LP Design priniesli aj druhú karosériu kombi s názvom Giulia Sport Tourer. Od návrhu verzie Shooting Brake sa líši len v detailoch.


Ďalším autom v ponuke je Alfetta. Návrh veľkého sedanu. „Dizajnéri“ v počítači trochu natiahli rázvor, upravili vzhľad okien, vymenili disky kolies, mierne zmenili prednú časť a toto je výsledok. Veľký sedan ohlásila aj samotná Alfa, a ak bude mať Giulia u zákazníkov úspech, niečo podobné uvidíme snáď aj od Alfy. Väčší sedan by mal konkurovať radu 5 z Mníchova a triede E  zo Štuttgartu.

Ďalšie typy, ktoré by sa mohli po rokoch objaviť v ponuke značky budú crossovery, resp. SUV. Alfa oznámila už dávnejšie menšie SUV, ale aj veľké SUV. „Dizajnéri“ z LP Design opäť ukázali svoje návrhy, tentokrát však menej vydarené. Obe autá sú proporčne malé (hlavne do výšky) oproti zvyšným návrhom. Menšie SUV, Kamal, vyzerá ako obyčajný päťdverový hatchback. Veľké SUV, Matta, vyzerá ako prifúknuté kombi Giulia Sport Tourer.


Automobilka Alfa Romeo má v ponuke malý športový typ 4C. Chýba jej však väčšie štýlové kupé. Túto časť by mohol prebrať typ s názvom 6C. Podľa návrhu „dizajnérov“ by väčšie kupé nieslo len dvojicu dverí. Logicky by sa objavila aj verzia bez strechy a možno aj extrémna verzia, ktorú nazvali 6C Squadra Corse.


Nechajme sa prekvapiť, aké verziu nakoniec Taliani prinesú. Všetko pravdepodobne záleží na úspechu novej Giulie.


Zdroj: carscoops, LP Design