Tesle sa darí! Výrobca elektromobilov sa pýši rekordným štvrťrokom. V 3. kvartáli 2017 predali viac ako 26 000 áut. Oproti rovnakému obdobiu roka 2016 predaje Tesly poskočili o 4,5 %. Od začiatku výroby zákazníkom dodali 257-tisíc elektromobilov a predbehli tým General Motors. Najväčším výrobcom elektrických áut ostáva naďalej Nissan. Tesla verí v úspech nového prístupného modelu 3. Najväčším ihriskom bude USA. Doteraz tu predali 144-tisíc áut.

Model 3, "prístupné" auto Tesly.

Produkčné peklo nekončí

Spoločnosť sídliaca v Silicon Valley bojuje s problémami výrobného charakteru. Elon Musk ho popísal veľmi výstižne: „Production hell“. Výroba modelu S sa blíži k maximálnemu potenciálu a zdržiava produkciu modelu 3. Ten by mal byť ťažiskovým pri ďalšom zlepšení predajných čísel. Firma zatiaľ vyrobila len 260 kusov, pričom Musk odhadoval 1 630 ks. Zástupcovia spoločnosti veria v úspešný rozbeh výroby a počnúc decembrom 2017 predpokladajú 5 000 vyrobených kusov týždenne! Automobilka identifikuje a rieši problémy nízkych výrobných čísel. O čo konkrétne ide, neuviedli.... Musk sa na margo modelu 3 vyjadril, že ďalšie varianty a „performance“ verzia prídu po polročnom zdržaní.

Vo firme bojujú s nešpecifikovanými výrobnými problémami.

Predajom Tesly sa darí. S produkciou je to horšie. V Silicon Valley bojujú s výrobnými problémami a nemôžu dodávať zákazníkom toľko áut, koľko by chceli.

PUTINOVE AUTO BY MOHLA BYŤ AJ TESLA

PUTINOVE AUTO BY MOHLA BYŤ AJ TESLA

Ruskému prezidentovi by nevadilo jazdiť na elektromobile Tesla. To vyjadril na energetickom fóre v Moskve po priamej otázke, ...

05. 10.
TOYOTA SA ZBAVILA PODIELU V TESLA MOTORS

TOYOTA SA ZBAVILA PODIELU V TESLA MOTORS

Ešte v roku 2010 Toyota investovala do Tesla Motors zhruba 50 miliónov dolárov. Pred 3 rokmi predala časť svojho podielu v ...

08. 06.
TESLA SA BOJÍ, ŽE MODEL 3 OHROZÍ PREDAJE MODELU S

TESLA SA BOJÍ, ŽE MODEL 3 OHROZÍ PREDAJE ...

Tesla oznámila finančné čísla za prvé tri mesiace roka 2017. Automobilka dosiahla rekordný príjem, ale výdaje boli ...

07. 05.
ŠPECIALISTI Z GKN PREDSTAVILI KOMPAKTNÝ ELEKTRICKÝ POHON

ŠPECIALISTI Z GKN PREDSTAVILI KOMPAKTNÝ ...

Univerzálny kľúč pre mobilitu budúcnosti nie je ani elektrický pohon. Má pár zádrheľov aj v oblasti efektivity. ...

19. 09.