V rámci 75. Majstrovstiev sveta IIHF nové 6 ročné partnerstvo dnes v Bratislave spoločne oznámila česká automobilka, Svetová federácia ľadového hokeja IIHF a Infront Sports & Marketing, oficiálny marketingový partner IIHF pre majstrovstvá sveta. ŠKODA je hlavným sponzorom každoročných šampionátov o titul majstra sveta v ľadovom hokeji už od roku 1993. Výrazom uznania dlhoročného partnerstva je záznam do Guinnesovej knihy rekordov za „najdlhší hlavný sponzoring v dejinách športových majstrovstiev sveta“.


Šéf ŠKODA, Prof. Dr h.c. Winfried Vahland vyhlásil: „Máme radosť z toho, že budeme aj v nasledujúcich šiestich rokoch hlavným sponzorom majstrovstiev sveta IIHF, a že týmto bude pokračovať mimoriadne úspešné  partnerstvo. ŠKODA na svetových trhoch pridáva plyn. Do roku 2018 chce odbyt minimálne zdvojnásobiť a dostať sa na zhruba 1,5 milióna predaných áut ročne. Fascinácia ľadovým hokejom sa ku značke ŠKODA optimálne hodí. Sila športu nás bude i v budúcnosti skvele podporovať v našom rastovom kurze.“

Yeti a Goooly budú partneri ešte ďalších 6. rokov

Yeti a Goooly budú partneri ešte ďalších 6. rokov

Angažmán spoločnosti ŠKODA v ľadovom hokeji hrá už od začiatku nášho úspešného rozvoja na začiatku deväťdesiatych rokov pre spoločnosť kľúčovú úlohu a do dnešného dňa podstatne prispievalo k zvyšovaniu imidžu a povedomia českej značky ŠKODA na svetových trhoch.


Dr. René Fasel, prezident IIHF, povedal: „Vďaka prominentnej úlohe oficiálneho hlavného sponzora majstrovstiev sveta IIHF a angažovanosti spoločnosti ŠKODA v ľadovom hokeji sú dnes táto značka a toto športové odvetvie už takmer nerozlučne spojené. Predĺženie zmluvy je potvrdením úspešnej práce všetkých zúčastnených strán a ja som rád, že ŠKODA, IIHF a Infront v rámci každoročnej vrcholnej medzinárodnej hokejovej súťaže potiahnu za jeden povraz aj v budúcnosti. Spoľahliví partneri sú predpokladom pre trvalý a úspešný rozvoj turnaja.“

„Tohtoročné majstrovstvá sveta IIHF sú prvou veľkou športovou akciou, pri ktorej ŠKODA prezentuje novú korporátnu identitu - dôkaz toho, aký význam majú majstrovstvá IIHF - povedal Philippe Blatter, prezident a CEO spoločnosti Infront.


ŠKODA podporuje majstrovstvá sveta IIHF mnohými spôsobmi. Pri majstrovstvách sveta na Slovensku, ktoré tento víkend končia, je česká automobilka zastúpená silnejšie než kedy predtým: či už flotilou 40 vozidiel pre oficiálnych funkcionárov a hostí, veľké logo ŠKODA v strede hracieho poľa, alebo logá umiestnené na mantineloch, dresoch a prilbách piatich mužstiev, či akcie na štadiónoch a na internete. ŠKODA pri týchto majstrovstvách sveta nastavila latku vysoko.

zdroj: Škoda Auto