Suzuki oficiálne odhalila dizajn 4. generácie obľúbeného Swiftu. Automobilka tak urobila aj napriek tomu, že auto bude mať globálnu premiéru až v marci 2017 na autosalóne v Ženeve. Jeho predaj na domácom japonskom trhu totiž začína už 4. januára 2017 a tak automobilka zverejnila jeho japonskú špecifikáciu. Dizajnovo sa od tej európskej bude líšiť iba minimálne, no iná bude zrejme ponuka motorov a nie je isté ani či sa k nám dostanú všetky verzie pohonu. 

Zozadu Swift pripomína svojho väčšieho súrodenca Baleno

Tvarovo Swift vychádza zo súčasnej generácie a nasleduje dizajnové smerovanie značky. Istým prekvapením sú hádam iba kľučky zadných dverí ukryté v C-stĺpikoch. Zadné partie výrazne pripomínajú Suzuki Baleno.

 

Na japonskom trhu budú k dispozícii tri pohonné jednotky. Prvou je atmosférický radový 4-valec objemu 1,2 litra s výkonom 67 kW (91 k) a maximálnym krútiacim momentom 118 Nm. Motor bude kombinovaný buď s manuálnou 5-stupňovou prevodovkou alebo s prevodovkou CVT. V ponuke bude aj ako predokolka aj ako štvorkolka.

 

Druhou možnosťou v ponuke je hybrid, alebo ak chcete takzvaný "mild hybrid". V tejto verzii doplní spomínanú benzínovú 1,2-ku ešte malý elektromotor s výkonom 2,3 kW (3,1 k) a krútiacim momentom 50 Nm. Elektromotor v tomto prípade slúži ako podpora benzínovému motoru a auto nedokáže jazdiť čisto na elektrický pohon. Hybrid má prevodovkou CVT a bude k dispozícii aj s pohonom 4x4.

 

Poslednou alternatívou pre Japonsko je model s označením RSt, ktorý dostane 1,0 litrový turbom prepĺňaný 4-valec s výkonom 75 kW (102 koní). Turbomotor poskytne krútiaci moment až 150 Nm. Tento model bude k dispozícii výhradne s pohonom predných kolies a 6-stupňovou manuálnou prevodovkou.

Prekvapia skryté kľučky zadných dverí

Nuž, uvidíme, ktoré z týchto verzií sa dostanú aj na náš trh. Podľa skorších správ je však zrejmé, že vrcholom ponuky zostane aj naďalej Swift Sport. Ten sa v ešte stále aktuálnej verzii veľmi vydaril a ponúkol zábavu aj praktické využitie v meste. Navyše korunované výbornou spotrebou. Už teraz však vieme, že nová generácie príde o atmosférický motor objemu 1,6 litra, ktorý nahradí prepĺňaný 4-valec 1,4 BoosterJet, známy aj z Vitary. Vo Swifte Sport byť mal byť vyladený na 103 kW (140 k) a 220 Nm. Na trh však príde až v roku 2018. Swift prinesie okrem nových motorov aj nové bezpečnostné systémy ako adaptívny tempomat, automatické prepínanie diaľkových svetiel, alebo systém, ktorý zmierni následky kolízie.

Zdroj: carscoops

NOVÝ SWIFT SPORT DOSTANE 1.4 TURBO

NOVÝ SWIFT SPORT DOSTANE 1.4 TURBO

Súčasná generácia Swiftu Sport je veľmi zaujímavým autom. Za málo peňazí ponúka veľa muziky. Najdostupnejší ...

02. 06. 2016
SUZUKI SWIFT 4 BUDE ĽAHŠÍ A ZÁBAVNEJŠÍ. DOSTANE VŠAK TURBO.

SUZUKI SWIFT 4 BUDE ĽAHŠÍ A ...

Odhalenie novej generácie Suzuki Swift sa blíži. Logicky sa preto objavujú aj nové informácie. Prvé obrázky unikli už ...

29. 06. 2016
TEST SUZUKI SWIFT SPORT II 5DV

TEST SUZUKI SWIFT SPORT II 5DV

Svišť vrchovský dorastá do dĺžky 42 až 84 cm a žije v hornatých oblastiach s nadmorskou výškou od 800 do 3200 ...

18. 12. 2014
TEST SUZUKI SWIFT SPORT II

TEST SUZUKI SWIFT SPORT II

Napriek útlosti a dojmu krehkosti, ktorým Swift Sport predošlej generácie pôsobí si ma skutočne získal. Pred krízou, ...

12. 11. 2012
TEST: SUZUKI VITARA S 4WD

TEST: SUZUKI VITARA S 4WD

Takmer pred rokom sme vám priniesli podrobný test novej Suzuki Vitara. Oproti predchodcovi sa táto generácia posunula do ...

28. 03. 2016
TEST JAZDENKY SUZUKI SWIFT TURBO

TEST JAZDENKY SUZUKI SWIFT TURBO

Pozastavujte sa nad titulkom Suzuki Swift Turbo? To nie je všetko! TopSpeed.sk má pre vás hneď dve prekvapenia. Prvým je ...

09. 12. 2010