Špeciálne evidenčné číslo je také, ktoré je vyhotovené s textom podľa želania majiteľa, napr. SC-ANDAL, alebo ZA-VODOU. Pri súčasne platnom zákone sa špeciálne evidenčné číslo, pri prehlásení auta alebo motorky, do iného okresu, automaticky znehodnocuje. Znamená to, že vlastník špeciálneho EČV o takúto značku pri predaji auta bez milosti prichádza. V prípade, že sa auto prepisuje do iného okresu takéto EČV úplne zaniká.


Majiteľovi takejto tabuľky, tým navyše prepadnú peniaze, ktoré do kúpy špeciálneho EČV investoval, no hlavne sa úplne znehodnocuje originálny nápad. Keďže nejde o smiešnu sumu (330,- EUR za auto a 165,- EUR za moto EČV), žiadame úpravu zákona. Takejto zmene by sa potešili aj naše peňaženky, pretože by nebolo potrebné platiť ďalšiu špeciálnu značku pri kúpe nového auta alebo motocykla. preto: MAJITELIA A FANÚŠIKOVIA ŠPECIÁLNYCH EČV SPOJME SA!

Nechceme, aby naše drahocenné špeciálne značky/EČV prepadli pri predaji nášho starého vozidla alebo motorky. Chceme vytvoriť spoločenskú diskusiu na to, aby štát a zákony umožňovali prenositeľnosť špeciálnych EČV na iné naše vozidlá a motocykle!


Taktiež vyzývame všetkých vlastníkov špeciálnych EČV na podporu petície! Ak ti nie je osud TVOJHO špeciálneho evidenčného čísla ľahostajný a chceš, aby ti pri kúpe nového 'stroja' nezaniklo, tak sa pridaj k nám! Zázrak sa určite neudeje zo dňa na deň, ale chceme priložiť ruku k dielu a prinútiť kompetentných k uskutočneniu takých zmien zákona, aby sa zbytočne neplytvalo našimi peniazmi. Preto neváhaj a daj o nás vedieť svojim kamošom a sympatizantom, ktorých budeme potrebovať.


ĎAKUJEME!

Stiahni si petičný hárok, zozbieraj čo najviac podpisov a pošli na niektorú adresu z petičného hárku. Hárky na stiahnutie tu:
http://specialneecv.sk/peticia


Alebo sa pripoj k nám na Facebooku a zdieľaj nás:
http://www.facebook.com/pages/Pet%C3%ADcia-za-prenosite%C4%BEnos%C5%A5-%C5%A1peci%C3%A1lnej-%C5%A1pzky/238182342937458