Automobilka Volvo momentálne navonok žije najmä novinkou XC90, ktorá má odštartovať výmenu kompletnej ponuky tohto výrobcu. No Švédi nezabúdajú ani na ostatné typy zo svojho portfólia. Pozornosti sa tak dostalo aj Volvu V40 Cross Country, ktoré mimochodom obstálo veľmi dobre v našom hodnotení. Minulý rok sme totiž mali na test vrcholnú verziu Volvo V40 T5 AWD Cross Country. A práve tejto verzie sa zmeny týkajú najviac.

Modifikácie musíme hľadať najmä pod kapotou. Aj V40 Cross Country totiž dostane, podobne ako bežné V40, nové motory Drive-E.

Modifikácie však musíme hľadať najmä pod kapotou. Aj V40 Cross Country totiž dostane, podobne ako bežné V40, nové motory Drive-E. Tie samozrejme poháňajú aj spomínané SUV Volvo XC90, či sedan strednej triedy Volvo S60, v ktorom sme ich nedávno vyskúšali. Od jesene tohto roku automobilka aj vo V40 T5 nahradí starý prepĺňaný 5-valec moderným prepĺňaným 4-valcom Drive-E. Nový motor poskytne výkon 185 kW (245 k) a maximálny krútiaci moment 350 Nm. Znemz však pokračujú aj ďalej. Motor bude vo vrcholnej verzii kombinavaný s 8-stupňovou automatickou prevodovkou, na rozdiel od  6-stupňovej, ktorú ste mohli mať doteraz. S novou prevodovkou pribudla aj možnosť radiť pádlami pod volantom. Samozrejmosťou pre V40 T5 Cross Country bude na rozdiel od slabších motorizácii pohon oboch náprav.