Alfa Romeo, ktorá si odjakživa zakladá na športovosti zjavne nechce ostať nič dlžná svojej povesti.Po tom, čo sa ne webe objavili informácie o tom, že nástupca typu 166 bude mať zadný pohon, ktorý je rozhodne športovejší ako predokolka prichádza na ďalšia skvelá správa. Alfa údajne chystá model 4C, ktorý podľa všetkého bude postavený na základoch špecialitky KTM X-Bow.

Pravdu povediac, bol som prekvapený, že Alfa zvažuje postaviť auto tejto kategórie. Dôvod je však jednoduchý. Alfa cíti potrebu mať v portfóliu skutočný športiak. Samozrejme, typy 8C a 8C Spyder by túto filozofiu vystihovali, no sú až príliš podobné autám od Ferrari či Maseratti a to rozhodne koncernu nerobí dobre.

Alfa Romeo 4C GTA bude vychádzať z KTM X-Bow

Napriek tomu, že Alfa Romeo 4C GTA bude vychádzať z KTM-ka, dá sa predpokladať, že po dizajnovej stránke si budú podobné len málo. Koncepcia motoru uprostred s poháňanou zadnou nápravou, samozrejme, ostane zachovaná tak ako ju navrhli odborníci v Dallare pre KTM. Naopak, zmena sa na isto odohrá pod kapotou. Prepĺňaný VW dvojliter nahradia známym štvorvalcom pod označením 1,75 TBi - turbo benzina. Cieľom automobilky je konkurovať automobilom ako Porsche Boxter S či Nissan 370Z. Alfa si od tohto modelu sľubuje pomerne slušné predaje vzhľadom na to, že výroba je stanovená na 20 000 až 25 000 kusov ročne. Podrobnejšie informácie by sme sa mali dozvedieť už na autosalóne v Ženeve.