Preteky automobilov do vrchu sa na Pezinskej Babe konajú od r1963. Po oblastných, neskôr krajských, následne celorepublikových sa od roku 1970 začala písať nová éra. V tom období sa podarilo premeniť nefunkčný kameňolom na Pezinskej babe na najlepší paddock v Európe. Toto označenie platí dodnes. Na žiadnych pretekoch áut do vrchu také zázemie nie je. Našincovi, aj mnohým cudzincom je akcia známa prosto Baba 2017.

 

Po roku 1990 bolo podujatie na Pezinskej Babe zaradené do Majstrovstiev Európy pretekov automobilov do vrchu nepretržite až do roku 2005. Podujatia boli zo strany FIA každoročne hodnotené ako najlepšie zorganizované v celom seriáli. Každoročne sa pretekov zúčastňovalo takmer 200 pretekárov z celej Európy.

Žiaľ, po roku 2005 sa cesta cez Pezinskú babu z dôvodu prepadávania podložia poškodila a preteky sa tu niekoľko rokov nemohli konať. Teraz, po oprave cesty, preteky organizuje už tretí rok v rade Autoklub Slovakia Baba. Cieľom je znovu vrátiť Majstrovstvá Európy pretekov automobilov do vrchu na trať, ktorú v minulosti navštevovala kompletná európska špička.

 

Tomuto nahráva výborná dostupnosť pretekov pre zahraničných súťažiacich, keďže na preteky sa môžu všetci dopraviť po diaľnici, prípadne aj letecky do neďalekej Bratislavy. Okrem tejto výhody v okolí pretekov tu je veľmi veľa možností ubytovania od najluxusnejších až po cenovo dostupné.

zdroj: www.slovakia-baba.sk