Katastrofické správy o tom, že Volvo pod vedením čínskeho majiteľa stratí na kvalite, sa nepotvrdili, skôr naopak. Zákazníci nový dizajn typov XC90, S90 a V90 milujú. Záujem o veľké SUV je taký enormný, že Švédi nestíhajú vyrábať. Volvo však neplánuje len veľké modely. Na trh má prísť nová generácia sedanu strednej triedy s obchodným názvom S60.

 

Vedenie spoločnosti naznačilo, že prídu dve verzie auta - s krátkym a  s dlhým rázvorom.

Nové Volvo S60 ponesie dizajnový štýl, ktorý naznačil koncept Estate

Uvedenie nového typu má prísť v rokoch 2017 až 2018. Isté je, že aj pripravovaný sedan ponesie súčasný úspešný dizajn. Vedenie spoločnosti naznačilo, že prídu dve verzie auta - s krátkym a s dlhým rázvorom. Druhý menovaný bude určený najmä pre ázijské trhy, kde je dopyt po autách s veľkým priestorom vzadu. Rovnakú verziu budú mať pravdepodobne aj zákazníci v Severnej Amerike, v Európe ju nečakajme. 


Sedan strednej triedy príde určite s bohatou bezpečnostnou výbavou z typov XC90 a S90. Pod kapotou budú hrať hlavnú rolu štvorvalce. Očakávať môžeme aj pomoc elektromotorov, ale i trojvalce. Očakávaná je aj vysoko výkonná verzia Polestar, ktorá by mala ťažiť najmä z podpory elektromotorov. S príchodom sedanu S60 je logický aj príchod verzie kombi V60 a crossoveru XC60.


Zdroj: motortrend