Dacia Duster je vo všeobecnosti známa ako lacné SUV z Rumunska. Pravdou však je, že ide o mimoriadne úspešný typ od značky, o ktorej väčšina ľudí v západnej Európe pred niekoľkými rokmi nikdy nepočula. Náš názor na toto auto sa môžete dozvedieť v teste Dacie Duster 1,5 dCi 4x4. SUV v týchto dňoch oslavuje 1 milión vyrobených kusov. Jubilejný kus zišiel z linky v Brazílii.

Dacia Duster s poradovým číslom 1 milión bude jazdiť v Brazílii ako Renault Duster.

Dacia uviedla Duster v roku 2010 na autosalóne v Ženeve. Lacné SUV prišlo do sveta zmietaného finančnou krízou. Pravdepodobne aj kvôli tomu dokázal daný typ preraziť v krajinách ako napríklad Nemecko. V minulom roku Dacia z neho predala rekordných 376 tisíc kusov.

 

Počas svojho života stihol Duster veľa. Na rôznych trhoch ho môžeme nájsť aj pod značkou Renault. V Brazílii existuje verzia „flex“, ktorá jazdí na etanol. V Rusku zase majú špeciálnu úpravu pre drsné klimatické podmienky. V septembri minulého roku Dacia vydala pre Duster facelift, ktorý je aktuálne v predajniach slovenských dílerov.

 

Dacia a Renault predávajú Duster vo viac ako 100 krajinách!

Pre Duster je najúspešnejším trhom Rusko, za ktorým nasleduje Francúzsko. V reči čísel vyjadrujúcich celkový počet predaných kusov to vyzerá nasledovne.

 

Rusko- 151 633
Francúzsko- 145 612
Brazília- 117 303
India- 85 974
Nemecko- 70 159

 

Na trhoch ako napríklad Rusko, Brazília alebo India vystupuje Duster pod značkou Renault. Výrobca musel tento postup zvoliť najmä kvôli tomu, že Dacia je na daných miestach úplne neznáma, alebo Duster nie je potrebné prezentovať ako lacný typ. Automobilka produkuje SUV na piatich miestach: Pitesti (Rumunsko), Envigado (Kolumbia), Moskva (Rusko), Chennai (India) a Pulogadung (Indonesia).

 

Zdroj: tlačová správa

Prečítajte si aj:  Najviac km prešlo Volvo P1800. Má 3 milióny míľ!