Svätokrádež, rúhanie, nazvite to ako chcete. Ferrari nastupuje na vlnu luxusných SUV. Napriek tomu, že sa donedávna bili do pŕs, ako žiadne SUV od vzpínajúceho sa koňa nebude. Po Lamborghini Urus zvažuje 4x4 model aj značka z Maranella. Volajú ho FUV – Ferrari Utilitarian Vehicle. Ide len o spôsob odlíšiť sa. Tak ako v prípade BMW a jeho „SAV“. Ale viete čo, príchod zvýšeného Ferrari SUV nemusí byť zlým krokom ani pre fanúšikov značky!

Ferrari pripúšťa príchod SUV. Napriek tomu, že Marchionne to donedávna považoval za absolútne nereálny krok.

Marchionne pripúšťa príchod prvého luxusného SUV Ferrari.

Nič nie je čiernobiele

SUV Ferrari ohlásil Sergio Marchionne, CEO firmy. Človek, ktorý predtým vyhlásil: „Budete ma musieť najprv zastreliť, aby Ferrari prišlo so svojim SUV!“ Doba sa mení a realita taktiež. Číňania majú záľubu vo veľkých luxusných SUV z Európy a talianska firma vidí príležitosť zarobiť balík peňazí. Pamätáte si na príchod 1. generácie Porsche Cayenne a koľko rozporuplných názorov priniesol? Porsche vtedy stratilo mnoho fanúšikov. Ich krok po dlhej dobe pochopili aj tí najzarytejší odporcovia. Cayenne „zachránil“ športové typy, vďaka peniazom z jeho predaja tu máme také skvelé továrne na zážitky, ako 911 GT3, 911 R, Cayman GT4 a iné. Ak má krok pomôcť priniesť ešte lepšie autá od Ferrari, tak ja s tým nemám problém. A čo vy?

Potrebujú ho vôbec?

Luxusné SUV bude na porade dňa nasledujúce 3 roky. Za ten čas sa chcú naučiť, ako celú situáciu zvládnuť a ako komunikovať krok potencionálnym zákazníkom. FUV má uspokojiť dopyt po „praktickejšom“ Ferrari (znie to hrozne...). Má byť kľúčovým modelom 5-ročného plánu Ferrari na zvýšenie predaja. Nebude tým pádom značka menej exkluzívna? Marchionne hovorí, že nechcú konkurovať Porsche a konkrétne Cayenne. Chlapík má do dôchodku odísť v roku 2021, už teraz Ferrari na čele s ním presiahlo stanovenú ročnú produkciu 7000 kusov. V roku 2016 odhadujú predaj na 8400 kusov. V minulosti Ferrari uviedlo, že pre firmu je najlepší ročný „výkon“ 8000 kusov z viacerých hľadísk. To znamená, že z luxusných značiek sú tou poslednou, ktorá potrebuje veľkého imagemakera - SUV. Celý projekt je však v počiatočnej fáze. 100 % príchod SUV ešte nie je úplne potvrdený.

"Kombík" tiež nebol spočiatku prijatý s nadšením.

Zdroj: evo, autoexpress

MONŠTRUÓZNE LM002 LÁKA PRED PREMIÉROU SUV LAMBORGHINI URUS

MONŠTRUÓZNE LM002 LÁKA PRED PREMIÉROU ...

Šialené „Rambo Lambo“, ako ho znalci radi nazývajú, skončilo pred 25 rokmi. Pre fanúšikov superšportov zo Sant ...

12. 10. 2017
FERRARI PORTOFINO JE NOVÝ ZÁKLADNÝ MODEL Z MARANELLA

FERRARI PORTOFINO JE NOVÝ "ZÁKLADNÝ" ...

Talianska továreň na zábavu predčasne odhalila nový entry-level model Ferrari Portofino. Oficiálne ho predstavia na ...

30. 08. 2017