Autá s hviezdou na kapote na Slovensku predávajú už štvrťstoročia. To je veľkolepé, lebo je to len o chĺp menej, ako má nežná revolúcia. V priestoroch Incheba Expo Bratislava preto usporiadali pri tejto príležitosti slávnostný galavečer. Vyše 1100 hostí sa zišlo v hale, ktorá je od prvého ročníka Autosalónu Bratislava miestom expozície značky. Medzi zúčastnenými bol predseda NR SR Peter Pellegrini, minister spravodlivosti Tomáš Borec, bývalý prezident SR Ivan Gašparovič a mnohí ďalší.

„Pán Andrej Glatz, Július Šabo a Peter Wagner – pred 25 rokmi ste podnikanie rozbiehali. Ďakujem vám v mene všetkých zamestnancov spoločnosti Motor-Car za vašu vernosť, úsilie a mimoriadny úspech, ktorý ste dosiahli. Máte dôvod byť hrdí na to, čo ste dosiahli – sme na vás hrdí.“ - Alexander Martinowsky.

25 rokov značky Mercedes-Benz na Slovensku zhodnotil pred účastníkmi galavečera Dr. Alexander Martinowsky, predseda predstavenstva spoločnosti Wiesenthal Autohandels. Podľa jeho slov bolo štvrťstoročie mimoriadne úspešné - uviedol, že po skromných začiatkoch prišiel prekvapujúco rýchly rozvoj a nadnárodná spoločnosť Wiesenthal dnes realizuje polovicu svojho odbytu na Slovensku. Za jeden z faktorov tohto úspechu, popri kvalitných prémiových vozidlách, označil slovenský manažérsky tím, ktorý dostal od prvého dňa plnú dôveru.

Blahoželania a príhovory uzatvoril svojim vystúpením Dr. Till Conrad, vedúci regiónu zámorie divízie Mercedes-Benz Cars spoločnosti Daimler. Spomenul, že pred 25 rokmi to bolo odvážne rozhodnutie založiť spoločnosť, ktorá by dovážala a predávala na Slovensku Mercedesy. Zatiaľ čo v roku 1990 predali zo známej unimobunky šesť jazdených vozidiel, tohto roku smerujú k 2,5-tisícovému odbytu. „Tento ohromný úspech je výsledkom tvrdej práce a mimoriadneho úsilia. Chcem k nemu spoločnosti Mercedes-Benz Slovakia zagratulovať a zároveň poďakovať našim zákazníkom za ich vernosť. Keďže poznám svojich slovenských kolegov a našich partnerov, ubezpečujem vás, že máme najoddanejší obchodný tím. Som preto úplne presvedčený, že značka s hviezdou bude na Slovensku vo svojom úspešnom príbehu pokračovať. Môžete sa spoľahnúť, že s mojimi kolegami v Stuttgarte urobíme všetko, čo budeme môcť, aby sme tento budúci rozvoj podporili.“

Redakcia TopSpeed.sk sa k tomuto krásnemu a úspešnému jubileu pripája gratuláciou tiež. Úspech a postavenie značky Mercedes-Benz na Slovensku totiž dokazuje, že ani renomovaný produkt a celosvetové skvelé meno sa nepredávajú samé. Treba to prosto vedieť robiť správne a srdcom.

Program galavečera bol naplnením zámeru pri oslave spojiť najlepšie z Nemecka a Slovenska: vozidlá značky Mercedes-Benz a umelecký súbor Lúčnica. Vozidlá značky s hviezdou asistovali už pred vchodom, vo foyeri i v hlavnej sále. Pozornosť lákali nielen najnovšie jazdiace prémiové medvede, ale tiež unikátna zbierka piatich červených roadsterov Pavla Jakubca. Úvod podujatia jemne ozvláštnila harfistka Lucia Brezovská. Hlavný program zabezpečila, výnimočne v kompletnej zostave tanečného súboru, orchestra a spevákov vystupujúca Lúčnica. Spoločne i sólo predviedli svoje umenie: Beáta Dubasová, Desmod, Pavol Hammel, Katarína Hasprová, Gladiátor, Peter Cmorík a La Gioia.

zdroj: tlačová správa