Audi R18

Nové Audi R18 je najsilnejšie a nejefektívnejšie v histórii značky

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov
Audi skončilo vo WEC druhé, hneď za Porsche. Poriadne ich to nakoplo a ako prví predstavili auto na budúcu sezónu, nové Audi R18, ktoré je najsilnejším a najefektívnejším pretekárskym autom značky.

Najsilnejšie a najefektívnejšie v histórii značky

Audi hovorí, že nová R18 je najsilnejšie a najefektívnejšie pretekárske auto, aké kedy postavili. Pri návrhu sa zamerali na výrazné zlepšenie aerodynamiky, novú generáciu ľahkých materiálov a zdokonalenie hybridného systému, kde vymenili zotrvačníkové úložisko energie za lítium-iónové batérie. Zostali pri dieselovom motore, 4,0 litrový prepĺňaný V6 je však efektívnejší ako minulá generácia.

Audi R18

Audi bude štartovať v Le Mans len s dvomi autami

Kompletnú špecifikáciu auta si automobilka zatiaľ nechala pre seba a s najväčšou pravdepodobnosťou sa viac o Audi R18 dozvieme až na predsezónnom testovaní. Špeciál prvýkrát nasadia v prvých pretekoch sezóny 2016, 17. apríla v Silverstone. Audi potvrdilo, že rovnako, ako koncernová sesterská značka Porsche, v budúcoročnej 24h Le Mans nasadia len dve autá a nie tri, ako tomu bolo túto sezónu. Máme za tým hľadať redukciu nákladov.