Pre spojené preteky organizátori zladili kategorizáciu a predpisy oboch šampionátov. Takže Slováci, Česi a samozrejme jazdci ostatných krajín zmerajú sily v spoločných kvalifikáciách a následne i finálových vyraďovačkách. Jazdiť sa bude na dlhšom šprintérskom variante trate o dĺžke 402 metrov - čiže 1/4 míle. Pretekárom bude k dispozícii profesionálna časomiera s automatizovaným signalizačným zariadením a tlačeným výstupom po každej jazde.  

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 12 obrázkov

Přerovská, medzinárodná drag-vojna bude i holdom krajine, odkiaľ tento vírus a vášeň pochádza. Preto sa ponesie v duchu amerických muscle cars. Majiteľov áut z americkým rodokmeňom čakajú usporiadatelia s bezplatným vstupom, vyhradeným parkoviskom a súťažami krásy. A už sme pri ďalšom bode celodenného programu - pri výstave a súťaži áut v rámci 8. kola česko-slovenského seriálu TotalDip Tuning Battle 2015. Na betónových plochách letiska v Přerove si prídu na svoje fanúšikovia vyleštených unikátov, prestrojených oldtimerov, krásnych žien aj extrémnych audio aparatúr. Samozrejme, nebude chýbať moderované show & shine, fotenie modeliek, ani profesionálne bodovanie.

Podujatia Power fest sú tradičnou zárukou koncentrácie konských síl na meter štvorcový. Preto, ak si nechcete nechaj ujsť celodenný rev nadupaných motorov, ak chcete byť pri divácky obľúbených extrémnych burnoutoch dvoj a štvorkolesových mašín, ak chcete cítiť hrmenie pod nohami od drag špeciálov s výkonmi cez 1000 koní, príďte 30. mája na letisko v Přerove.

info: www.zrychlenie.sk, www.automotosprint.cz