Ostré hrany a prechody, monŠtrózne krídla produkujúce enromný prítlak vytvorili hrdinov tej doby zo sériových áut ako Nissan Siliva S12, Nissan Skyline DR30, Nissan Bluebird, alebo BMW M1. Inšpirovali aj novú generáciu tunerov, ktorí tento štýl nazvali rovnako bizarne - bosozoku. Toto zdrcujúce kombo celkom logicky pritiahlo nespočetné množstvo fanúšikov, ktorí sa vedeli s týmto závodom ešte viac stotožniť, kedže vychádzali ( na oko), zo sériových približovadiel tej doby.

Okrem nezvyčajného tvaru lákali aj svojim prejavom. Ubliakané vysokootáčkové motory produkovali enormné výkony a všetky s tým sprevádzajúce javy. Mám na mysli neskutočný rev a ako bonus sem tam metrový plameň. 570 koní vymačkaných zo 4 valcových agregátov v pochudnutom telíčku Nissana Bluebird vážiaceho 1000 kg bolo na tú dobu väčšie peklo, ako dosahovali F1otky!

Nissan Silvia S12 Turbo SS

Nissan Silvia S12 Turbo SS

Koniec tomuto veľkému divadlu prišiel koncom roku 1984, kedy spadla opona. To vŠak neznamená, že na toto veľkolepé predstavenie sa zabudlo. Jeho odkaz je živý dodnes a Nissan drží svoje SS závoďáky pekne navoskované vo svojich garážach a prípadne sa vyskytnú na okruhoch. Vidieť túto show naživo mohol len málokto, tak si vychutnajte aspoň priložené videá. Enjoy!

Zdroj: http://www.motorsportretro.com/2010/09/super-silhouette/

Video:

S12
http://www.youtube.com/watch?v=tL6uI7_emMU&feature=player_embedded

Mix
http://www.youtube.com/watch?v=DckBGC7W8qs&feature=player_embedded

Nissan Laurel SS

Nissan Laurel SS