Noro Kovacik KOE 2015 - najuspesnejsia sezona doposial

Jazdiť touge - drift na úzkom kopci je mimoriadne náročné. Všimnite si, cesta je ledva široká pre dve osobné autá!

Touge však nie je ani tak extra náročný na techniku samotnú, ako na zdatnosť, precíznosť, presnosť a skúsenosti pilota - driftera. Do väčšiny zákrut totiž pri drifte do vrchu jazdec nevidí. Šírka trate je zväčša mimoriadne obmedzená a trať je nezriedka lemovaná nekompromisnými prekážkami ako žľaby, stromy a stĺpy, v lepšom prípade pevné zvodidlá. Jednoducho, každá vodičova chyba je tu tvrdo potrestaná, podobne ako v prípade klasických pretekov do vrchu. Pri touge je to celé skomplikované. Totiž na to, aby sa auto v zákrutách aj pre pobavenie divákov pekne šmýkalo - driftovalo s adekvátnym dymom, musí ísť vysokou rýchlosťou. A aby toho nebolo málo, náročnosť tohto druhu driftu ohromne komplikuje biedna viditeľnosť jazdou v dyme z auta protivníka pri známych a obľubených battloch.

Noro Kovacik KOE 2015 - najuspesnejsia sezona doposial

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

Roky skúseností

Noro Kováčik má skúseností nadobudnuté nie len rokmi ostrého jazdenia a driftovania, ale cit a lásku pre vec, vďaka ktorej je roky priekopníkom tohto druhu motoršportu na Slovensku. V sezóne 2015 sa Noro rozhodol pretekať v troch samostatných sériách - v dvoch celoeurópskych King of Europe Drift, King of Europe Touge a v stredoeurópskej sérii STDrift. Dovedna to v tejto sezóne, teda v 6 mesiacoch máj až október predstavuje nepredstaviteľných 20 pretekov! Napíšem to takto, aby to bolo jasnejšie - z 24 víkendov daného obdobia preteká Noro tento rok 20-krát! No povedzte, kto z vás by s ním menil? :) Ja vlastne asi ani nie...

Napriek tomu, že táto sezóna je s 20 pretekmi za polroka jednoznačne najnáročnejšia, doposiaľ je pre Nora aj najúspešnejšia. Skvelé!
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

Aktuálne, uprostred júla, je kalendárovo uprostred sezóny. No reálne bude mať za sebou polovicu pretekov uprostred augusta, keďže termíny pretekov nie sú proporčne rozložené. A veru napriek tomu, že táto je jednoznačne najnáročnejšia, doposiaľ je pre Nora aj najúspešnejšia. Zo 6 pretekov stál na "debni" 5x! Dopadlo to nasledovne:

STDrift - SlovakiaRing - II. miesto
KOE Drift Francúzsko - I. miesto
KOE Touge Francúzsko - IV. miesto
Drift Carat Tuning párty - II. miesto
KOE Touge Švajčiarsko - II. miesto
ST Drift Maďarsko - III. miesto

Úžasné, čo poviete? Obstáť prakticky v každých doterajších pretekoch medzi troma najlepšími jazdcami, zväčša na pretekoch, kde počet protivníkov prekračuje 50. Už teraz si Noro za svoje výkony zaslúži obdiv a uznanie. Odomňa ho teda určite má, už roky!

Ak chcete a môžete podporiť Nora Kováčika ako sponzor, alebo partner, alebo akokoľvek, kontaktujte nás prosím na info@topspeed.sk