Domáce dobrodružstvo

Pre 23-ročného Banskobystričana, ktorý v aktuálnom ročníku jazdil v nemeckom Porsche Carrera Cupe, pôjde o špecifický štart. V uplynulých ročníkoch jeho kalendár pretekov kolidoval s VCSR a na vrcholnom motošportovom podujatí pred domácimi fanúšikmi sa nemohol zúčastniť. Gonda paradoxne na najmodernejšej slovenskej trati veľa nenajazdil, priaznivcov potešil ostrým štartom len raz. Najúspešnejší formulový jazdec na Slovensku zužitkuje svoje čerstvé skúsenosti zo sérií kapotovaných áut. Na víkendovej štartovej listine figuruje v šprintových pretekoch hlavnej kategórie D4 +2000. Ich sobotňajšia 1. kvalifikácia je na programe od 10:10 h, 1. preteky odštartujú o 13:10 h, nedeľňajšia 2. kvalifikácia sa začne od 10:15 h a 2. preteky sú naplánované na 13:35 h.

Beštiálne BMW Z4 GT3 bude Gonda riadiť vôbec po prvýkrát.

Gonda sa predstaví v českom tíme Šenkýř Motorsport za volantom BMW Z4 GT3, poháňanom 8-valcovým motorom s výkonom 515 koní. S týmto špeciálom sa počas víkendu šampión F3 Open Cup potrebuje najskôr zžiť a po tréningoch v ňom odjazdí svoju ostrú premiéru v pretekoch, kde bude súperiť so slovenskými pretekárskymi esami v kokpitoch viacerých, aj novších či výkonnejších špeciálov. Tradičný záver letnej sezóny doplnia okrem národného aj šampionáty ďalších štyroch krajín v známom ESET V4 Cupe a FIA Trofeji zóny Strednej Európy (FIA CEZ).  

Richard Gonda: „S mojimi sponzormi vnímame Veľkú cenu Slovenskej republiky ako najlepšie domáce motoristické podujatie a ideálnu príležitosť prísť po dlhej dobe pred slovenské publikum. Na Slovakia Ringu som mal kvôli dátumom iných pretekov možnosť pretekať len raz a to dosť dávno. Tribúny budú plné slovenských fanúšikov, preto to bude pre mňa skutočne výnimočný a silný zážitok. Oproti BMW Z4 GT3, s ktorým budem štartovať prvýkrát, budú v poli aj o generáciu novšie špeciály, no posnažím sa trať, správanie a vlastnosti BMW pochopiť čo najskôr a našich strelcov čo najviac ponaháňať. Na trati budú tí najlepší pretekári z našej scény, verím, že spolu ukážeme divákom dobrú šou. Rád by som sa poďakoval partnerom, vďaka ktorým budem môcť stáť na štarte. Na víkend a všetkých priaznivcov sa už nesmierne teším.“