Prvé preteky

Skupina A – STC (Small Touring Car)
Kvalifikáciu malých áut s objemom do 1600 cm3 a do 2000 cm3 poznačil dážď. Pretekári, ktorí zajazdili najrýchlejšie kolo ešte na suchej trati si zaistili miesto prednej časti štartového roštu. Z prvého radu štartoval Ondrej Fekete na Seate Leon pred Stefanom Schafhauserom na Lotuse Exige. Dážď však čoskoro ustal a jazdcov čakala v  pretekoch suchá trať. Preteky ovládol a po prvé miesto v triede do 2000 cm3 si prišiel Ondrej Fekete na Seate Leon. Za ním sa odohral tuhý boj o druhé miesto, ktoré si nakoniec odniesol Alexander Šuhajda na Renaulte Clio. Tesne za ním prešiel cieľom Patrik Nemec na Škode Octavia. Najrýchlejší v triede do 1600 cm3 bol Pavol Dlugoš na Škode Felicia, ktorý porazil druhého Mária Bobošíka na Volkswagene Polo a tretieho Drahomíra Osvalda na Citroëne C2 VTS.
 

Skupina B – BTC (Big Touring Car)
Veľké autá v triedach do 3000 cm3, do 3500 cm3 a nad 3500 cm3 išli kvalifikáciu na vlhkej trati. S podmienkami si najlepšie poradil Miro Konôpka na Porsche 911 GT3. Z druhého miesta štartoval Radek Hort na BMW M3. Po letmom štart udával tempo pretekov Miro Konôpka, ktorý si nenechal vziať prvé miesto v pretekoch a zároveň víťazstvo v triede nad 3500 cm3. Druhý v tejto triede skončil Rudolf Machánek na Porsche 911 GT3 a tretí Milan Račko na BMW 540i. Triedu do 3500 cm3 vyhral Libor Šichtař na BMW M3 pred druhým Radkom Hortom na BMW M3 a tretím Romanom Kolaříkom tiež na BMW M3. V triede do 3000 cm3 bol najrýchlejší Igor Végh na Subaru Impreza WRX STI, druhý skončil André Mašek na BMW 130i a tretí bol Jan Šerý na BMW 130i.


Skupina C – OFC (Open and Formula Cars)
Vlhká trať v kvalifikácii čakala aj na jazdcov otvorených áut a formúl. Prvé miesto na štarte si vybojoval Filip Zelenský na formule Dallara F394 pred Ľubomírom Bukovým na Prage R1 Turbo. Prvé preteky mal pod taktovkou Filip Zelenský, ktorý nepustil nikoho pred seba a s formulou Dallara F394 vyhral preteky aj triedu formúl. Medzi otvorenými autami si prvé miesto vybojoval Ľubomír Bukový na Prage R1 Turbo pred druhým Ladislavom Deákom na Radicale SR4 a tretím Miroslavom Šimonom na KTM X-Bow.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 9 obrázkov

Druhé preteky

Skupina A – STC
Aj poradie na štarte druhých pretekov určila kvalifikácia. Ondrej Fekete opäť nenechal nikoho na pochybách, že jeho Seat Leon patrí medzi víťazné stroje a bravúrnou jazdou vyhral druhé preteky a svoju triedu do 2000 cm3. Po druhé miesto si prišiel rakúsky pretekár, Stefan Schafhauser na Lotuse Exige. Tvrdý súboj o tretie miesto zvádzali Patrik Nemec na Škode Octavia a Jiří Konečný na Renaulte Clio. Úspešnejší bol nakoniec Patrik Nemec. Triedu do 1600 cm3 vyhral dominantnou jazdou Pavol Dlugoš na Škode Felicia. O druhé miesto bojovali Mário Bobošík na Volkswagene Polo a Drahomír Osvald na Citroëne C2 VTS. Mário Bobošík získal druhé miesto a odsunul Drahomíra Osvalda na bronzovú priečku. Slovakia Ring si však vybral daň v podobe vysokého počtu áut, ktoré preteky nedokončili. Organizátori zaznamenali až 6 jazdcov, ktorí odstúpili počas pretekov.

Skupina B – BTC
Tempo druhých pretekov veľkých áut udával Miro Konôpka na Porsche 911 GT3. Hneď po štarte sa odpútal od ostatných jazdcov a jazdil si vlastné preteky. Neurobil žiadnu chybu a s prehľadom vyhral preteky aj triedu nad 3500 cm3. Druhé miesto v tejto triede získal Rudolf Machánek na Porsche 911 GT3 pred tretím Milanom Račkom na BMW 540i. V triede do 3500 cm3 bojovali o prvé miesto Radek Hort a Libor Šichtař. Zo súboja vyšiel víťazne Libor Šichtař, ktorý porazil Radka Horta. Po tretie miesto si prišiel Roman Kolařík. Všetci jazdili na BMW M3 rôznych generácií. Najrýchlejším v triede do 3000 cm3 bol Igor Végh, ktorý so Subaru Impreza WRX STI utiekol svojim súperom na rozdiel vyše jednej minúty. Triedu tým samozrejme vyhral. Druhý skončil André Mašek na BMW 130i a tesne za ním prišiel na treťom mieste Petr Šillík na BMW E36 Compact. 

Skupina C – OFC
Druhé preteky otvorených áut a formúl sa niesli v znamení súboja Filipa Zelenského na formule Dallara F394 a Ľubomíra Bukového na Prage R1 Turbo. Jazdci sa naháňali veľmi dlho, no nakoniec sa Filipovi Zelenskému podarilo uniknúť. Potom postupne zväčšoval svoj náskok a nakoniec preteky vyhral. Filip Zelenský okrem pretekov vyhral aj triedu formúl. V triede otvorených áut triumfoval Ľubomír Bukový na Prage R1 Turbo, druhý skončil Ladislav Deák na Radicale SR4 a po tretie miesto si prišiel Miroslav Šimon na KTM X-Bow.
Kompletný výsledku, ako aj galériu a video z tretieho podujatia sezóny nájdete na webe Slovenského Okruhového Pohára www.okruhy.sk. Tešíme sa na stretnutie s pretekármi a priaznivcami motoršportu na ďalšom podujatí 10. júla na maďarskom Pannonia Ringu.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 9 obrázkov