Stalo sa vám už niekedy že ste sadli do nového alebo požičaného automobilu a nevedeli ste na čo sakra je ten čudlík alebo ukazovateľ?  Čítali ste niekedy návod na obsluhu vášho automobilu? Ja osobne asi jeden za celý život. Mám zájsť do servisu alebo radšej nie? Budem vyzerať ako nevzdelanec a budem na posmech? Je dosť pravdepodobné že i váš potomok vie viac o funkciách vášho auta. Tomuto je koniec!

Firma Audi prišla na trh s novinkou pre naše smartfóny. V dnešnej pretechnizovanej dobe je každá racionálna pomoc ku prospechu veci. Pohlavári z Audi predstavili novinku, s ktorou rýchlo a jednoducho identifikujete každú položku a funkciu vášho automobilu. Po namierení kamery smartfónu či tabletu na vami požadovaný prepínač, vám aplikácia označí a vypíše všetky funkcie daného objektu.

Cha! Koniec obavám že mi dačo vybuchne po stlačení nesprávneho tlačidla....  :)

Predpokladám že hlavne naše nežné polovičky ocenia podobné aplikácie. Neraz sa mi stalo že mi niekto volal s dotazom čo má robiť keď mu svieti na prístrojovke Aladinova lampa :D Samozrejme sa jednalo o kontrolku stavu hladiny oleja v motore! Aplikácia bola predstavená s modelom Audi A1 a vtedy dokázala rozpoznať 65 prvkov. Od tej doby prešla vylepšeniami a najnovšie je k dispozícii pre model A3 a dokáže rozpoznať viac ako 300 elementov. Aplikácia sa nazýva Audi eKurzinfo a momentálne je k dispozícii iba pre platformu iOS. Používatelia Androidov si ešte chvíľu počkajú.