Ako Nissan GT-R starne, čoraz častejšie sa vynárajú zvesti o tom, aká by mohla byť budúca generácia. Všetko sú to len špekulácie, ale jeden predstaviteľ Nissanu prehovoril o svojich snoch, ako by mala vyzerať vlajková loď automobilky v budúcnosti. Nezávisle na tom, či je hybridné GT-R vo vývoji alebo nie, európsky riaditeľ EV oddelenia, Gareth Dunsmore, si myslí, že jedného dňa by mohli mať elektrické GT-R.

V budúcnosti by sme sa mohli dočkať Nissanu GT-R v podobe elektromobilu

Európsky riaditeľ EV oddelenia, Gareth Dunsmore, by chcel elektrické GT-R. Nebojte sa, GT-R ako elektromobil tak skoro nepríde i keď sa s touto myšlienkou Nissan pohrával už v roku 2010.

„Nevidím technický dôvod, prečo by sme nemohli implementovať technológiu elektromobilu do niečoho ako športové auto,“ povedal Dunsmore. Ale nezúfajte, elektrické GT-R zatiaľ, chválabohu, nebude. „Dnes nemôžeme postaviť elektrické GT-R,“ dodal. „Či by som chcel? Áno a veľmi rád.“ Podľa Dunsmora tomu bude predchádzať ešte veľa krokov. Nissan sa musí presvedčiť, že elektromobil bude môcť súperiť s najlepšími športiakmi sveta.

Nissan sa pohrával s myšlienkou elektrického GT-R už v roku 2010

Prvá zmienka o elektrickom GT-R siaha do roku 2010. Vtedy sa pohrávali medzi inými aj s myšlienkou elektromobilu. Báli sa, že by Godzillu mohli umlčať emisné normy. Vtedy bolo GT-R na baterky príliš avantgardnou myšlienkou, no dnes to tak byť nemusí. Tesla Model S zvládne šprint na 96 km/h v Ludicrous móde za 2,8 s a to nie je primárne športové auto. Predstavte si, čo by mohol vytvoriť Nissan, ak by sa zameral na čistokrvný elektrický supercar.

Zdroj: autoblog.com