Nissan na frankfurtskom autosalóne predstavil novú generáciu typu X-Trail. Novinka, ktorá má nahrádzať Qashqai+2, je opradená rúškom tajomstva, pretože Nissan nezverejnil takmer nič. Žiaden údaj ani rozmer. X-Trail by sa do predaja mal dostať v máji budúceho roka. Tajnostkárstvo ohľadom jeho pohonných jednotiek a rozmerov pravdepodobne vychádza z toho, že výrobca ešte nemá vo všetkom úplne jasno.

Na druhej strane ide o globálny model, ktorý sa bude predávať v 190 krajinách po celom svete. To znamená, že je pre Nissan mimoriadne dôležitý. Jediná informácia týkajúca sa motorov, ktorú môžeme použiť je fakt, že pohonné jednotky má postihnúť downsizing. A najmä tie, ktoré sa budú predávať v Európe.

 

X-Trail bude postavený na modulárnej platforme CMF. V záujme znižovania nákladov nedostane pernamentný pohon všetkých kolies. Elektornický systém All Mode 4x4i ponúkne tri režimy: pohon prednej nápravy, pohon oboch náprav, automatická zapínanie a vypínanie jednotlivých náprav.

 

Nový X-Trail bude pre výrobcu natoľko dôležitý, že všetky informácie odhalí až keď si nimi bude definitívne istý. Z toho dôvodu dnes nepoznáme takmer nič.

Nissan novinke doprial systém Active Trace Control, ktorý na základe senzorov monitoruje rýchlosť, uhol natočenia volantu a plynový pedál spolu s brzdovým. Vďaka týmto informáciám dochádza k individuálnemu pribrzďovaniu jednotlivých kolies.

 

Sedemmiestny interiér je zameraný najmä na praktickosť. Zadné dvere sa napríklad otvárajú až do 80 stupňového uhla. V ponuke sa však objaví aj päťmiestna verzia. Ceny nového X-Trailu zatiaľ nepoznáme.

 

Zdroj: autoblog.com

Prečítajte si aj:  Nový Nissan Terrano je Duster po facelifte!