Audi R8 sa pridá k hybridným supercarom

Audi pracuje na R8 plug-in hybrid. A nielen to, v pláne majú aj elektromobil R8 E-tron s dojazdom vyše 400 km.

Hackenberg povedal, že vyvíjajú nielen R8 plug-in hybrid, ale aj plne elektrický R8 E-tron: „Dokážeme vyrobiť R8 plug-in hybrid. Lamborghini Asterion ukazuje, že je to možné – to auto používa platformu R8. Uvidíme zvýšenú efektivitu vysoko výkonných áut – musia spĺňať emisné predpisy budúcnosti aby prežili.“ Potom dodal: „Nasledovník R8 príde na budúci rok a vyvinuli sme platformu, na ktorej dnes stojí Lamborghini Huracán. Ale budeme mať rôzne pohonné jednotky. A Audi R8 E-tron bude mať dojazd viac ako 400 km.“

Skutočnú podobu novej generácie Audi R8 uvidíme v lete 2015

Je pravdepodobné, že novú generáciu Audi R8 začnú predávať s konvenčnými motormi a plug-in hybrid spolu s elektromobilom predstavia neskôr. R8 kupé uvidíme v lete 2015, na R8 Spyder si budeme musieť počkať o rok dlhšie.

Zákazníkom zostane voľba medzi V8 a V10, no smutní budú tí, čo by chceli novú generáciu s manuálnou prevodovkou. Audi potvrdilo, že pre novú R8 chystá len 7-stupňovú dvojspojkovú prevodovku DL800. To síce nepoteší pár petrolheadov, no podľa automobilky sa R8 s manuálom dobre nepredávali.