Ak budete v budúcnosti jazdiť v autonómnom aute, s najväčšou pravdepodobnosťou vás zasiahne nuda. Výrobcovia vám tak prinesú otočné sedadlá, vďaka ktorým sa budete môcť otočiť a rozprávať zoči voči s vašimi spolucestujúcimi.

Adient je celosvetovým výrobcom interiérov, ktorý nás často zásobuje novými víziami budúcnosti. Adient AI18 nie je výnimkou.

Ako však v takomto prípade zabezpečiť vašu bezpečnosť? Spoločnosť Adient, svetový výrobca sedadiel v automotive segmente, predstavila jej návrh sedadiel budúcnosti. Koncept interiéru AI18 tak zobrazuje otočné sedadlo, ktoré je vybavené integrovanými bezpečnostnými pásmi a airbagmi.

Sedadlo budúcnosti umožní otáčanie v priestore a ponúkne integrované airbagy a bezpečnostné pásy.

Bezpečnostné pásy nie sú napevno ukotvené v karosérii vozidla a umožňujú najlepšie obopnutie tela cestujúcich. Integrovaný airbag sa nafúkne na tej strane, z ktorej prichádza náraz a tiež ako je sedadlo nastavené. V spolupráci s prediktívnym bezpečnostným systémom vozidla sa tesne pred neodvratnou nehodou sedadlá nastavia do bezpečnostnej polohy, ktorá zabezpečí čo najlepšiu bezpečnosť pre cestujúcich. Adient na tomto koncepte spolupracuje s firmou Autoliv, ktorá patrí k dodávateľom bezpečnostných systémov pre automobilky. Prvá fáza bude zameraná na integráciu bezpečnostných komponentov priamo do sedadla. Cieľom je plnohodnotná integrácia pásov a airbagov do samotných sedadiel. Čo si o koncepte myslíte vy?

Zdroj foto: Adient

Pre sedadlá bude najdôležitejším parametrom ochrana posádky.