Alfa Romeo Mito prišla na trh v roku 2008. Zdieľala platformu sesterského Punta, ktorého životná púť skončila tiež pred pár týždňami tento rok, dokonca až po 13 rokoch! Je šanca, že Mito dostane budúci rok nástupcu?

Alfa Romeo Mito končí, nástupca možno bude malý crossover...

Pri plánoch značky 5-ročnice sa v nich nástupca Mita neobjavil. Šéfka Alfa Romeo, Roberta Zerbi, pre Autocar prezradila, že nástupca je naplánovaný už dokonca na budúci rok. Bez žiadnych predprodukčných informácií? Veď je to predsa Alfa Romeo, treba to brať s rezervou. Podľa Zerbi vyhľadávajú súčasní majitelia Alfa Romeo Mito skôr 5-dverové modely a Mito je trojdverové. To je fakt, cielili na mladých ľudí a tí zostarli spolu s autom. Majú rodiny a iné potreby. Otázne je, či chce Mito II. osloviť novú generáciu mladých, alebo pokračovať so súčasnými... Ak by to tak bolo, o 2 - 3 desaťročia, keď budú všetci na dôchodku by z auta mohol byť luxusný sedan, alebo kupé. :)

Je dosť zrejmé, že nástupca bude všestrannejší, teda crossover. V dnešnom svete je práve tento typ predávanejší, ostatne je to vidieť aj na plánoch Alfy, keď sa rozhodli z Giulie nevyrábať kombi, ale rovno prišli s SUV Stelvio.

A čo si môžete ešte aktuálne v prípade Mita kúpiť? Stále máte k dispozícii aj najvýkonnejšiu verziu Veloce s 1,4 Turbo benzínom a 125 kW (170 k). Atmosférickú 1,4-ku dopĺňa preplňovaný dvojvalec 0,9 TwinAir a preplňovaná 1,4 MultiAir. Jediný diesel je 1,3 JTDm. Výroba však podľa viacerých zdrojov už skončila, na výber tak budú skôr už nakonfigurované modely, prípadne aktuálne zoberú posledné objednávky. Tak či tak, Mito minimálne do budúceho roka nástupcu nedostane a čím neskôr príde, tým to bude mať ťažšie.

Zdroj foto: Alfa Romeo, carthrottle

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov