Príbeh tohto vozidla s celým názvom Apal 21541 Stalker SUV nie je žiadnou typickou rozprávkou o firme, ktorá vzala sériové auto, upravila jeho karosériu, podvozok a s neuveriteľnými nákladmi postavila showcar, ktorým sa chváli na internete. Tentoraz totiž nejde o prehnane drahý projekt nedostupného prototypu, ale výsledok niekoľkoročného úsilia spoločnosti Apal profesionálne sa zaoberajúcej výrobou špeciálnych plastov a kompozitových materiálov. Pred niekoľkými rokmi sa jej vedenie rozhodlo rozšíriť predmet podnikania aj o vývoj nového SUV, ktoré by využívalo karosériu z plastov a kompozitových materiálov, pričom by zároveň slúžilo aj ako výstavná skriňa možností spoločnosti.

Technický základ novinky tvorí sériová Lada 4x4.

Lada 4x4 ako základ

Na vývoj celého auta sa v spoločnosti Apal pochopiteľne necítili, siahli preto po osvedčenom základe sériovej Lady 4x4. Jej následným úpravám sa v Apale venovali niekoľko ďalších rokov, až ich úsilie vyvrcholilo typom na fotografiách. Nejde pritom o samoúčelné cvičenie na tému „postav auto podľa vlastnej fantázie“. Naopak, k prestavbe pristupovali s maximálnou profesionalitou s vyhliadkou budúcej sériovej výroby. Aj preto má zobrazený Apal údajne všetky potrebné certifikácie a schválenia.

Svoj pôvod Stalker prezrádza aj v kabíne.

Trojdverový Apal Stalker má základné rozmery 3550 x 1646 x 1751 mm a využíva kompletnú techniku sériovej „Nivy“. O pohon sa preto stará benzínový štvorvalec 1.7 MPi v špecifikácii Euro 5. Použitie kompozitovej karosérie však jeho pohotovostnú hmotnosť výrazne znížilo, Stalker je tak o celých 150 kg ľahší, než sériová Lada 4x4. Zatiaľ je k dispozícii len v Rusku, pričom jeho základná cena štartuje sumou 1 233 000 rubľov, čo je v prepočte približne 14 200 eur. Zástupcovia výrobcu už teraz zvažujú, aké sú možnosti vývozu auta aj za hranice Ruska.

zdroj: Lada 4x4.net

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 15 obrázkov