Už keď sa ponáhľaš, ponáhľaj sa bezpečne a mysli poriadne dopredu!
Priechod pre chodcov je miesto, ktoré by za určitých predpokladov malo byť najbezpečnejšie miesto pre chodca, ktorý prechádza cez cestu. To, že jeden vodič tento podmienky vytvorí, ešte neznamená, že sa tak zachová aj protiidúci vodič na obojsmernej ceste. Na dvojpruhovej ceste to je ešte horšie. Vtedy musí vodič počítať, že chodec môže vybehnúť aj z pred auta idúceho vo vedľajšom pruhu, ktoré sa k prechodu približuje a chodcov púšťa. Je to mimoriadne riziková situácia, lebo vodiči si častokrát priechody v tom zhone ani nevšimnú. Pri nehode to už ale výhovorka nie je.  
 
 
 
Pri nehode s chodcom ťahá vodič jednoducho za ten silnejší koniec, aspoň čo sa bezpečnosti týka. Pri nehode na priechode pred zákonom to je to prinajmenšom vyrovnané, poprípade zvyčajne v neprospech vodiča.
 
 
 
Situácia, ktorá sa stala v Michalovciach je však trochu iná. Vodič s kamerou zastavil pred priechodom pre chodcov, kde chcel pustiť mamičku s kočiarom. Matka už bola pomaly v polovici cesty, keď sa zozadu prirútil zelený Opel Astra G a v poslednom okamihu to strhol doprava, opačným smerom, ako kráčala žena s kočiarom. Chýbali fakt centimetre a tragédia mohla byť na ceste.
 
 
 
Vodič Oplu sa zachoval mimoriadne nebezpečne. Jedno však musím pochváliť. Manéver, ktorým sa vyhol zrážke zvládol excelentne, inak porušil všetko. Zákony, pravidlá cestnej premávky a dokonca ani slušnosť vodičovi bohužiaľ nič nehovorí. 
 
 
 
Vodičovi hrozí sankcia vo výške 150 eur, v prípade nehody by mu bol zadŕžaný vodičský preukaz.

Priechod pre chodcov je miesto, ktoré by za určitých predpokladov malo byť najbezpečnejšie miesto pre chodca, ktorý prechádza cez cestu. To, že jeden vodič tento podmienky vytvorí, ešte neznamená, že sa tak zachová aj protiidúci vodič na obojsmernej ceste. Na dvojpruhovej ceste to je ešte horšie. Vtedy musí vodič počítať, že chodec môže vybehnúť aj spred auta idúceho vo vedľajšom pruhu, ktoré sa k prechodu tiež približuje a chodcov púšťa. Je to mimoriadne riziková situácia, lebo vodiči si často priechody v tom zhone v premávke ani nevšimnú. Pri nehode to už ale výhovorka nie je.  

 
Pri nehode s chodcom ťahá vodič jednoducho za ten silnejší koniec, aspoň čo sa bezpečnosti týka. Pri nehode na priechode pred zákonom to je to prinajmenšom vyrovnané, poprípade zvyčajne v neprospech vodiča.
 
Situácia, ktorá sa stala v Michalovciach, je však trochu iná. Vodič s kamerou zastavil pred priechodom pre chodcov, kde chcel pustiť mamičku s kočiarom. Matka už bola pomaly v polovici cesty, keď sa zozadu prirútil zelený Opel Astra G a v poslednom okamihu to strhol doprava, opačným smerom, ako kráčala žena s kočiarom. Chýbali fakt centimetre a tragédia mohla byť na ceste.
 
Vodič Oplu sa zachoval mimoriadne nebezpečne. Jedno však musím pochváliť. Manéver, ktorým sa vyhol zrážke, zvládol excelentne, inak porušil všetko. Zákony, pravidlá cestnej premávky a dokonca ani slušnosť vodičovi, bohužiaľ, nič nehovorí.