Ak nerátame dizajn, ktorý je silnou zbraňou každého vozidla Aston Martin, bude tu ešte jeden veľmi pádny dôvod pre kúpu Vantage. Tým je motor. Benzínový vidlicový osemvalec twin-turbo so zdvihovým objemom 4,0 litra produkuje 375 kW (510 k) a 685 Nm. Spojený je s 8-stupňovou automatickou prevodovkou.

Dynamika je jednoznačná. Zrýchlenie na 60 mph (teda 96 km/h) zvládne za 3,7 sekundy, čo je len o 0,2 sekundy viac ako pri kupé verzii. Maximálna rýchlosť je 306 km/h. K tomu prirátame podľa značky najrýchlejšie skladajúcu strechu a o záujem je postarané. Strechu môžete zatvoriť alebo otvoriť len za 6,7 sekundy. Ak sa s ňou rozhodnete manipulovať počas jazdy, stratíte 0,1 sekundy a môžete tak spraviť až do rýchlosti 50 km/h.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Nárast hmotnosti karosérie voči kupé je približne 60 kg, čo je skutočne zanedbateľná hodnota. Čo sa týka interiéru alebo exteriéru, roadster preberá komponenty a prvky z kupé verzie. Rozdiel je v nastavení tlmičov či asistenčných systémov.

Už toto leto môže byť váš

Keďže ide o luxusný športový automobil, je mu priradená aj taká cenovka. Na nemeckom trhu bude začínať na 157 300 eur, k prvým zákazníkom sa model dostane v priebehu leta 2020. A čo hovoríte na model bez strechy vy? Páči sa vám?

Zdroj foto: Aston Martin

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov