Mercedes A45 AMG 4Matic- 348 koní a zrýchlenie na 100 km/h za 4,6 sekundy.

Renault ukazuje Slovensku Captur v prevedení dynamiqe, s notoricky známym 1,5 dCi vznetovým motorom o výkone 66 kW (90 k).

Mercedes predstavil aj malú-veľkú chuťovku, dizajnérsky ohromne vydarený typ CLA. Ide komplexne prepracovanú verziu sedan odvodenú z úspešného typu A III. generáce. Tu konkrétne stretnete CLA 220 CDI s objemom valcov 2143 kubických centimetrov, s výkonom 125 kW (170 k) a lákavou spotrebou pod 5 litrov nafty na 100 km. Na tomto modeli ma nemilo prekvapili malé rozmery kolies. Mal som skôr dojem, že ide o motokáru a nie auto.

Slovenská premiéra Mercedesu CLA. Toto auto má  rovnako ako nové trieda A dizajnovej krásy na rozdávanie.

Samozrejme, nesmela tu chýbať ani modernizovaná trieda E a E coupé.  Model E200 CGI kupé so 4 valcovým dvojlitrom a výkonom 135 kW (184 k) sa krásne vynímal najmä kôli krvavočervenej farbe. Model s maximálkou 240 km/h a krútiacim momentom 270 Nm pri dostatočne dobrom zážitku z jazdy, určite nezje všetky úspory, no dostanete luxus a prestíž, na akú sme pri mercedesoch zvyknutí.

Mercedes E200 CGI kupé.

Hneď vedľa je stánok Opel. Predstavujú tu dva nové typy, drobný imidžový Adam a Astru bez strechy známu ako Cascada Cabrio. Spomínaný Adam si určite začnete všímať na našich cestách už onedlho, je to nepriehladnuteľný malý mestský bojovník. Jeho staršia sestra Cascada nadchne, okrem iného rozmermi a možnosťou zasunutia strechy do batožiového priestoru za úctyhodných 18 sekúnd a to až do rýchlosti 50 km/h.

Opel Cascada Cabrio aleboa k chcete Astra bez strechy.

Fanúšikov hardcore jazdenia iste nadchne aj Hyundai so svojim vyšperkovaným modelom i20 WRC osedlaný Michelom Mandanom, ktorý sa objaví na šampionáte pretekov WRC.

K pekným autám patria neodmyslitelne krásne ženy, ktorých bolo na autosalóne viac než dosť a človek mal niekedy problém objektívne hodnotit exponáty. Určite by ste v stánku Opel mali navštíviť aj neprehliadnuteľnú novú MISS Slovensko 2013 Karolínu Chomistekovú.

MISS Slovensko 2013 Karolína Chomisteková.

Chuťovkou v stánku Peugeot je najostrejší model GTi typu 208. So 147 kW (200 k) z 1,6 l THP motora dostal mnoho prvkov nadštandardnej doplnkovej výbavy. No pri pohľade na autosalónovo zvýhodnenú cenu 23 300 EUR je stále na zváženie, či sa predsa len neobzrieť aj po iných dostupnejších ostrych vozítkach. Milovníkov motoršportu tu očarí drsná verzia 208 T16, ktorá má "rovnaký" motor vyladený až na 280. Nahradza model 207 Super 2000.

To najlepšie zo stánku Peugeot.

Jaguar má v stánku pravdepodobne najkrajšiu a najatraktívnejšiu novinku tohto roka, nový typ stredne veľkého roadstera F-type. Tento konkrétny kúsok je priamo najvýkonnejšia verzia S s 5.0l V8 motorom s kompresorom s max. výkonom 356 kW (495 k). Cena tohto úžasného roadstera je na úrovni slušne zariadeného veľkého 3-izbového bytu v Bratislave, necelých 118 000 €. So zrýchlením na stovku len za 4,3 s a maximálkou rovných 300 km/h každému riadne prevetrá nie len myšlienky, ale aj peňaženku. Zaujímavosťou je 8-stupňová, rýchlo radiaca automatická prevodovka.

Ak navštívite autosalón nezabudnite na Jaguar F-type.

Bratislavský autosalón v posledných rokoch strácal dych. Aktuálny ročník má potenciál stať sa iným, lepším. Ste spokojný s bratislavskými novinkami?

O Seaty Ibiza a Leon s motormi 1.4 zavadí nejedno oko. Označenie Cupra už každý dobre pozná a v malom aute ako je Ibiza narobí toto označnie svoje.

Koncept Nissan Terra je pre mnohých návštevníkov neznámy. Predpokladáme, že na podobné modely si motoristická verejnosť ešte peknú chvíľku počká. No je super mať osobný kontakt s budúcnosťou značky aj v našich končinách.

O pár metrov ďalej stojí nová generácia superluxusného SUV Range Rover. Za 126 000 € dostanete 4.4 l vznetový V8 s výkonom 250 kW (340 k) a krútiaci moment 700 Nm, ktoré postačia pre akékoľvek potreby kdekoľvek na svete.

Nová generácia SUV Range Rover.

Milo prekvapilo športové potešenie od KIA v podaní športovo strihnutého hatchbacku PRO-Cee´d GT.  Kia ohúrila netradičnou prednou maskou a nekonvenčným, ale zato športovým, dizajnom.  Vo vystavovanom aute je 1.6 litrový T-GDi motor s 204 k, čo je pre daný segment automobilov viac než dostačujúce. Jednou z úloh tohto auta je zaujať a presvedčiť aj tých vodičov, ktorí sa na kórejskú značku zatiaľ pozerajú cez prsty.

Kia PRO-Cee´d GT s výkonom až 204 koní.

Pekné krivky k Volkswagenom príliš nesedia. Nová generácia VW Beetle Cabriolet je výnimkou. Chlapi, čo na neho poviete?

Lepším zážitkom aktuálnosti je iste upravený Nissan GTR s komicky uloženým batožinovým boxom na prítlačnom krídle. Na svoje si tu čiastočne prídu aj vyznavači tuningu, modifikácií, špičkovej autokozmetiky a kvalitných diskov. V samostatnej sekcii exklusive je možné vidieť Bentley GT Speed s W12 motorom, alebo Bentley GTC V8, už predané matné čierne Lamborghini Aventador a roadster Gallardo LP 560-4. Vyznavači Porsche si musia pozrieť dve nové Carrery 4S typy 991, modernizovaný Cayenne a úplne horúcu novinku Cayman S. Spolu s nimi tu tróni najmenšie a najdostupnejšie coupé-cabrio Ferrari California, McLaren MP4-12C, najnovšia verzia stále inovovaného Nissanu GT-R s výkonom už 550 k a niekoľko britských športových aristokratov Aston Martin. Konkrétne diaľničný koráb Rapide, DB9 a nádherne ostro modrý Vanquish s 6.0l V12 motorom.

Upravený Nissan GTR s "krídlovým" boxom.

Osobné dojmy z tohtoročného autosalónu sú uspokojujúce. Úroveň a škála vystavovateľov má v porovnaní s pred 3-4 rokmi stúpajúcu tendenciu. Dúfame, že v dalších rokoch predstavia na bratislavských pódiách svoje krásne mašiny aj mnohí ďalší dovozcovia, ktorých autá tu pre väčšiu pestrosť a rozmanitosť chýbajú.

 

Autor: Jozef Kučera

Prečítajte si aj: 10 výhercov vstupeniek na autosalón Bratislava

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 30 obrázkov