Strecha Aventadoru Roadster je z dvoch karbónových častí, ktoré, ako je už u hyperkár zvykom, treba skladať ručne. Našťastie sa však zložená strecha zmestí do batožinového priestoru, takže niekde na ceste nezmoknete. Ani to totiž u superšportov nie je samozrejmosť. Za hlavami posádky je vysúvacie okno, je teda možnosť voľby či si chce vodič užívať šialenú rýchlosť s vetrom vo vlasoch alebo až tak nie. Deflektor proti turbulenciám v interiéri je i na hrane predného okna. Vzadu zasa pribudlo pár otvorov pre účinnejšie chladenie motora.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 5 obrázkov

Ohľadom konštrukcie nemáme dôvod písať koľko pribral Aventador na hmotnosti, keďže šasi je rovnaké ako u kupé, teda karbónová vaňa. Výkonová charakteristika ostala zachovaná, teda 700 koníkov zo 6,5-litra V12 spojeného so sedemstupňovou prevodovkou. Stovka padne za tri sekundy, a maximálka je v roadsteri naozaj len pre odvážnych - 350 km/h!

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 5 obrázkov

Ak ste dostali slynu, nechajte si ju zájsť. Jedine že by ste mali na konte viac než šesťmiestnu sumu v eurách a súhlas manželky, Lambo si totiž za tohto fešáka pýta 300 000 bez dane.