Pre BMW tak pôjde naozaj o novinku. Prvý vývojový areál vo východnej Európe prezradil dôveru značky do vzdelaných ľudí aj mimo západný región. Predstavitelia BMW oznámili tento krok spolu so zástupcami vlády a Karlovarského kraja.

Prvé výskumné centrum BMW vo východnej Európe vyrastie neďaleko mesta Sokolov v Českej Republike.

Areál bude mať rozlohu 500 hektárov.

Prvé výskumné stredisko BMW vo východnej Európe vyrastie v blízkosti mesta Sokolov, neďaleko hraničného prechodu Svatý Kříž/Waldsassen. Do rodného Nemecka tak nebudú mať výskumníci veľmi ďaleko. Spolu s prevádzkou centra vznikne v kraji niekoľko stoviek nových pracovných miest. Areál by mal mať celkovú rozlohu 500 hektárov. Podľa BMW ide o investíciu vo výške trojciferných hodnôt miliónov eur.

Na oficiálne oznámenie o vybudovaní areálu prišlo BMW prezentovať najmodernejšie technológie s modelmi i3 a i8.

Začiatok vývojových aktivít sa má rozbehnúť začiatkom budúceho desaťročia, teda najskôr za približne 2 roky. Podľa slov zástupcov BMW budú v novom testovacom centre vyvíjať technológie v oblasti elektromobility, digitalizácie, autonómneho riadenia a asistenčných systémov. Aktuálne vývojové centrá neďaleko Mníchova, vo Francúzsku a Švédsku už vraj nemajú dostatočné kapacity. Susedom tak môžeme tento typ investície len v dobrom závidieť. Miesto montážnych hál sa totiž k slovu dostávajú aj výskumné centrá, kde nájdu uplatnenia výskumní pracovníci, ktorí tak nemusia odchádzať za prácou do cudziny. Uvidíme, kedy sa podobné projekty dostanú aj k nám.

Zdroj foto: BMW

Na oznámení boli prítomní aj zástupcovia vlády ČR a zástupcovia Karlovarského kraja.