Najslávnejšie automobilové rybky.

Otázkou je, prečo Číňania do auta dali akvárium? Ide iba o marketingový trik, aby sa o koncepte hovorilo, alebo je za tým niečo viac. Zlatá rybka rozhodne pritiahla pozornosť médií. Pravdepodobne však nejde o hlavný cieľ tohto riešenia.

Keďže WitStar je autonómne vozidlo, tvorcovia chceli takto demonštrovať jeho bezpečnosť. Akvárium s vodou je pomerne krehká vec, ktorá by v prípade nárazu dokázala narobiť vo vnútri poriadny neporiadok. Myšlienkové pochody konštruktérov by sa dali vyjadriť takto. Ak sa nič nestane akváriu a zlatým rybkám, nemusíte sa ničoho báť ani vy.

Európske a americké automobilky sa predháňajú v testoch a názorných demonštráciách ich technologických riešení. V Číne stačí dať do auta akvárium.
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

WitStar je elektromobil s predĺženým dojazdom. V elektrickom režime by mal zvládnuť 100 km. Akcelerácia z 0 na 50 km/h trvá 4,5 sekundy. Maximálka predstavuje 160 km/h.

Rybka ako bezpečnostný prvok sa pravdepodobne neujme. Na druhej strane však môžeme vidieť, že už aj v Číne vznikajú koncepty. V tomto prípade však jeho budúcnosť nevidím pozitívne.

Zdroj: carnewschina.com

Prečítajte si aj:  Hongqi L9 je luxusná limuzína z Číny. Ak nemáte štipku vkusu, je vaša za milión dolárov!