Toto auto sme vám na našich stránkach už predstavovali, taktiež len ako prototyp. Teraz je tu a naživo. Mercedes-Benz Mclaren SLR Stirling Moss. Bude vyrobených len 75 kusov a tie pôjdu primárne majiteľom klasického modelu SLR. Len pripomiene, že tento unikát poháňa kompresorom dopovaný 5500 ccm V8 motor s výkonom 650 PS.

<p>Mclaren SLR Stirling Moss</p>

Taktiež prišlo k oficiálnemu odhaleniu novej triedy E, i keď sa šušká, že to oficiálne ešte len príde v Ženeve. Hneď na úvod treba povedať, že ani na ďalších fotkách na nás Éčko dojem nespravilo. Ten predok sa mu proste nehodí... Designové prvky sú podobné tým v triede C či GLK. Inak to bude technologicky našlapané auto (ako sa na Mercedes patrí) a napríklad už v sérií bude vybavené 11timi airbagmi. Predaj začne v lete tohto roku.

Ďalšieho plnokrvníka predstavil Jaguar vo svojom vynovenom modele XKR. Tak ako sme abdivovali jeho design v našom teste, tak musíme aj teraz, i keď nič podstatné sa nezmenilo (ak nerátame napríklad nové zadné LED svetlá atď). Pod povrchom nájdeme nový, kompresorový priamovstrekový V8 motor s výkonom 510 PS ktorý vystrelí XKR na stovku za 4,6 sekundy. Celkom slušné ak uvážime, že predošlé XKR to zvládlo za 4,9s. Taktiež interiér nezostal bokom a dostal plno vylepšení, ako napríklad JaguarDrive Selector. A čo to je? Jedná sa o kontrolné centrum celého auta umiestnené na stredovej konzole, po prvý krát v modelovej rade XK.

<p>Nový Jaguar XKR</p>
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 12 obrázkov