Mercedes-Benz tiež podľahol trendu elektromobilov. Najprv pridáva do ponuky hybridné a plug-in hybridné modely, v menšej miere aj elektromobily (napríklad elektrické Bečko). Postupne však prídu do ponuky ďalšie a ďalšie elektromobily. Ich predzvesťou môže byť aj nový koncept EQA, ktorý mal premiéru na autosalóne vo Frankfurte.

Koncept môže mať dojazd až 400 km, realita asi bude rozdielna.

Svetelné panely sú aj na boku.

Jeho označenie nám tiež hovorí, ako budú v budúcnosti označované elektromobily od Mercedesu. Prvé dve písmenka budú znamenať elektromobil, tretie príslušnosť k aktuálnej triede. Novinka tak prislúcha k triede A, to je zrejmé nielen z dizajnu, ale aj z rozmerov. Na dĺžku totiž meria 4 285 mm. Pri tejto dĺžke je však zaujímavosťou rázvor, ktorý natiahli na 2 729 mm.

Veľká predná maska je vlastne displejom zobrazujúcim jazdný režim.

Podľa značky má koncept 2 elektromotory (tie poháňajú obe nápravy), ktorých výkon môže narásť až do hodnoty 200 kW (272 k). Krútiaci moment môže byť až 500 Nm. To na tak malý automobil stačí až až. Podľa značky má koncept zrýchliť na 100-ku za 5 sekúnd.

Novinka má množstvo svetelných zdrojov.

V závislosti od akumulátorov s kapacitou až 60 kWh, ktoré budú uložené na podlahe, má byť dojazd až 400 km. Koncept stojí na veľkých 20-palcových diskoch. Mercedes sa tiež snaží zlepšiť nabíjanie elektromobilov. Podľa Mercedesu získa model EQA na rýchlonabíjačke za 10 minút dojazd až 100 km. Dizajn vozidla nie je až príliš futuristický, novinkou sú zadné LED svetlá tiahnuce sa po celej šírke automobilu. V dizajnovom podpise automobilu vynikne veľa svetelných zdrojov, nielen vpredu a vzadu, ale aj zboku. Predná maska je vlastne displejom, ktorý mení farbu podľa zvoleného jazdného režimu. Čo hovoríte na koncept vy? Mohol by ísť v tejto podobe do sériovej produkcie? V konkurencii rôznych konceptov sa nejedná o márny počin značky a vedel by som si ho predstaviť v reálnej premávke.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov