Ani sa to nezdá, ale aktuálna generácia W205 je na trhu už od roku 2014. Po takmer 4 rokoch tak dozrel čas na modernizáciu, ktorá však v tomto prípade nie je príliš viditeľná. Ani to nebolo treba, aktuálne Céčko sa totiž predáva dobre a Mercedes tak nemá dôvod k výraznej zmene v oblasti dizajnu. Za minulý rok predal Mercedes-Benz celosvetovo viac ako 415-tisíc Céčok.

Modernizovaná trieda C ponúkne aj digitálny displej pred vodičom.

Zmenená je predná mriežka chladiča spolu s prednými nárazníkmi pre všetky exteriérové línie. Voliteľné Multibeam LED svetlá sú po prvýkrát dostupné aj v triede C, každý jeden svetlomet disponuje až 84 samostatnými diódami pre čo najlepšie vyrezávanie svetelného lúča.

Digitálny displej pred vodičom zatiaľ nebude prepojený s tým centrálnym.

Ďalej bude voliteľne dostupná funkcia Energizing comfort control, ktorá podľa zvolenej nálady prispôsobí funkciu klimatizácie, aromatizácie v interiéri a rôzne funkcie sedadiel (výhrev, vetranie a masáž). Modernizáciou prešli tiež asistenčné systémy, vďaka ktorým bude trieda C jazdiť aj čiastočne autonómne. Do príplatkovej výbavy pribudol aj displej pred vodičom s uhlopriečkou 12,3 palca, ten v strede zväčšil svoju uhlopriečku na 10,25 palca. Prepojenie oboch displejov ako v triede A, E alebo S však nečakajte. Novinka pôjde do predaja po autosalóne v Ženeve.

Zdroj foto: Mercedes-Benz

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov