Dva motory, benzín a diesel

Fiat Toro stojí na rovnakej platforme ako Jeep Renegade, pick-up je však o 66 cm dlhší. Celková dĺžka je 4 915 mm. Samozrejmosťou sa môže zdať pohon 4x4. Ten je však dostupný len pre verziu Country. Verzie Urban a Adrenaline majú poháňanú len jednu nápravu. V ponuke budú dva motory. Benzínový má objem 1,8 litra a výkon 138 koní. 2,0 litrový naftový agregát má výkon 170 koní. K dispozícii je 6-stupňová automatická a manuálna prevodovka pre modely s predným pohonom. Verzia 4x4 je spriahnutá s 9-rýchlostným automatom.

Fiat FCC4

Koncept FCC4

Brazílske zastúpenie Fiatu tvrdí, že auto dokáže odviesť 5-tich ľudí v komforte porovnateľnom s luxusným autom. Nepochybne „trochu“ preháňajú. Pick-up však dokáže potiahnuť ťažky príves a nosnosť auta je 1000 kg. Za príplatok budú k dispozícii xenóny, denné svietenie, ochrana podvozku, dažďový senzor, strešné okno a infotainment Uconnect s 5“ dotykovou obrazovkou.


Predaje typu Toro majú odštartovať vo februári 2016, ale Fiat pravdepodobne veľký pick-up do Európy neprinesie. V minulosti tu predával model Strada, ktorý však z trhu časom stiahol. V Južnej Amerike sú autá s ložnou plochou veľkým hitom.

Zdroj: autoblog

V ponuke budú dva motory. Benzínový má objem 1,8 litra a výkon 138 koní. 2,0 litrový naftový agregát má výkon 170 koní.