Genesis G80 Sport, rovnako ako obyčajné modely, bude k dispozícii aj s pohonom všetkých kolies. 

Bežný Genesis G80 je luxusné auto, ktoré svojim dizajnom, komfortom a novými technológiami súperí so silnými rivalmi. Dynamickú prednú časť tvorí trojrozmerne tvarovaná maska chladiča, zasadená medzi adaptívne dvojité projekčné reflektory s LED technológiou.

Pod kapotou benzín V6

Limuzína má bez jedného centimetra päť metrov. Rázvor činí 301 centimetrov. Štandardne sú na G80 obuté 18 palcové disky. Pre bežný civilný model boli známe len 2 pohonné jednotky. Oba benzínové motory V6, z ktorých väčší je prevzatý z limuzíny G90. Agregáty 3.3 GDi a 3.8 GDi dosahujú výkony 207 a 232 kW (282 a 315 k) a obidva sú skombinované s 8-stupňovou automatickou prevodovkou. Pre mnohých z nás je však zaujímavý preplňovaný 3,3 V6 T-GDI vo verzii Sport. Dosahuje výkon 272 kW (370 k) a poskytuje maximálny krútiaci moment 510 Nm v rozmedzí 1300-4500 min-1. Rovnako ako G80 má aj G80 Sport 8-stupňovú automatickú prevodovku. Je prevzatý z väčšieho modelu G90. Nie je vylúčené, že tento motor sa objaví i v ďalších modeloch materskej značky. Tieto údaje sú určené pre kórejsky trh. Nie je vylúčené, že sa budú jemne líšiť.

Karoséria modelu G80 Sport má športový nádych dosiahnutý dynamickými detailmi, a to mriežkou chladiča, dvojitými koncovkami výfuku a dekoračnými lištami okolo bočných kolien z matného chrómu. V interiéri sú výraznejšie tvarované predné športové sedadlá a športový volant, doplnený páčkami na manuálne ovládanie prevodovky a prepínačom jazdných režimov. Použitá technika prešla malými zmenami oproti non-sport verzii. Podvozok je nižší, vzadu sú vetrané kotúče. Štandardne je Sport obutý na 19kách. 
Genesis G80 Sport začnú predávať v Kórei koncom tohto roka a na exportné trhy príde v roku 2017.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 15 obrázkov

Zdroj: ca.motor1.com