Úplne prvá várka nových čínskych SUV pre Nórsko opustila mesto Čchang-čchun v provincii Ťi-lin 29. septembra. V Škandinávii sa začnú predávať v decembri 2021 prostredníctvom importéra Motor Gruppen a FAW Group tvrdí, že už v tejto chvíli eviduje viac ako 500 objednávok.

Aby ste si trochu urobili obrázok o tom, čo tento obchod pre Číňanov momentálne znamená, mali by ste vedieť, že ročná produkcia všetkých značiek FAW prekonáva hranicu 3 miliónov áut. Pre ázijský koncern však majú byť Nóri len odrazovým mostíkom pri útoku na celú EÚ. (Mimochodom, len pre ilustráciu: Nórsko má približne 5,4 milióna obyvateľov, zatiaľ čo v metropolitnej oblasti Čchang-čchun žije 7,5 milióna ľudí.)

Výkony na úrovni najsilnejších SUV

Čínska novinka má byť v Nórsku v predaji s dvomi rôznymi batériovými paketmi. Menší má kapacitu 84 kWh, ten väčší 99 kWh, pričom ide o ekvivalent približne 34, respektíve 38 litrov benzínu. Podľa normovaného testu WLTP by mali uvedené kilowatthodiny stačiť na dojazd v prvom prípade 396 km, v tom druhom zase 465 kilometrov. Oba akumulátorové balíčky je možné nabíjať výkonom 110 kW. 

Články budú dodávať energiu jednému z dvoch dostupných typov pohonu. Zákazník vždy dostane dva elektromotory a 4x4, v základnej výbave Comfort s menšou kapacitou batérií však E-HS9 disponuje maximálnym výkonom 435 koní, kým vo výbavách Premium a Exclusive budú mať motory kombinovaný výkon 550 koní.

Vďaka tejto hodnote silnejšie šesť alebo sedemmiestne SUV s dĺžkou 5209 mm a rázvorom 3110 mm bude schopné zrýchliť z miesta na 100 km/h v priebehu 4,9 sekundy a maximálku bude mať kvôli rýchlemu vybíjaniu akumulátorov obmedzenú na 200 kilometrov za hodinu.

Obľúbená značka Mao Ce-tunga i súčasných komunistických pohlavárov sa bude v Nórsku predávať s cenou od 63 400 eur za Hongqi E-HS9 Comfort, zatiaľ čo vrcholný model Exclusive bude dostupný od 79 800 eur.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 9 obrázkov